Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettünk ma két kis aranyhalat...

Vettünk ma két kis aranyhalat a kerti tavunkba. Együtt vannak, de nem nagyon úszkálnak. Valahol 20 cm mélyen egy kolokán alatt lebzselnek. Az új otthonuk szokatlan még vagy nem érzik jól magukat? Honnan és mennyi idő múlva tudom, ha valami baj van?

Figyelt kérdés

A zacskóból fokozatos beszoktatással, és nem rögtön lettek a tóba áttéve, mivel 25 fokos vízből 20 fokosba kellett beszokniuk.

A tó 500 literes.


2015. júl. 17. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Idő kell nekik. Szépen lassan felfedezik a tavacskát, és élvezni fogják.
2015. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
A tó nagyon pici és sekély ez természetesen nem gond, de hamar átmelegszik a víz, feltétlenül szűrni és esőztetni kellene, különben gondok lesznek. Gondoskodni kellene a rendszeres részleges vízcserékről is. Vásároljatok úszó növényeket és hínárféléket. Ha más nincs árnyékoljátok napernyővel. Érdemes lenne átgondolni és legalább duplájára növelni a méretét a mélységét én minimum 80cm-re javasolnám mélyíteni.
2015. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásotokat. Árnyékolás megoldott, naponta 1-2 órát megy a szűrő. Hínárok vannak benne és úszó növények is (kolokán, vízi tutajok és vízi jácintok). Ezeket fokozatosan telepítettük a tóba. Csigák és egyéb vízi állatkák is "termettek" már benne korábban. Szép tiszta a víz különben, hetente egyszer szoktam részlegesen cserélni a vizet. Nagyobb tavat nem tudunk, mert egy 150*80*40-es medret vettünk. Most 20-21 fokos a víz, de ha 15 fokra lemegy a hőmérséklet, bejönnek a házba a növények egy dézsába, a halak pedig akváriumba.
2015. júl. 19. 12:57
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
OK. A szűrőnek folyamatosan mennie kellene, akváriumban és egy ekkora tóban is. Nem tudom milyen szűrőd van de ezt valahogy meg kellene oldani, mármint, hogy folyamatosan működjön.
2015. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!