Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miből látom hogy a bettam jól...

Dávid1854 kérdése:

Miből látom hogy a bettam jól érzi magát az akváriumban?

Figyelt kérdés
Úszkál azért az egészben de sokszor elbújik a vízmelegítő mellé. Nem gondolnám hogy hideg lenne a víz hiszen 27-28 fokra van állítva.

2022. jún. 21. 17:42
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

1-2 napba belesűrítetted a min. 4 hetes bejáratási időt? o_O

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Egyébként igen, ha aktív, mozog (de nem rendellenesen sokat/ őrülten), nem túl bújós/ nem túl kedvetlen akkor általában jól érzi magát. Persze ha új szerzemény akkor kellhet pár nap mire megszokja az új helyét.

2022. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Egyébként írhatnál részletesen a tartási körülményekről.
2022. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy 25w os vízmelegítője van van egy vízszűrő ami ilyen fellülről csurgatja vissza a vizet. Egy 9wos led lámpa és vannak benne növények fenéken és a víz tetején is. 15l es akváriumban van a nettó víz ami benne van kb 12l. Igen új szerzemény. Kicsit még félek nehogy valami baja legyen. De úszkál az egész akváriumban fel és alá bújkál is inkább a vízmelegitő közelében van. Ezért gondolom hogy lehet kicsir hűvös neki a víz.
2022. jún. 21. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normalis. 15 literben?

Nem sokaig lesz halad, nyugi.

2022. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsot! :) Átmeneti neki ez az akvárium amíg nem lesz egy nagyobb. Láttam ennél kisebb akváriumban is.
2022. jún. 21. 18:14
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha már úgyis kis helyen van friss szűrővel (az egy hét járatás bőven frissnek számít) akkor ne felejts el kb 2 naponta max 30% vízcserét természetesen azonos hőfokú állott vízzel.

Az új, nagyobb helyen (ami gondolom 40-50 liter körüli lesz) is mehet majd 2-3 naponta max 30% ha egyből átkerül a hal. Ha vársz vele 4-5 hetet akkor elvileg elég lesz a heti 2x 15-30% is.


Nem hiszem ,hogy hűvös lenne neki, a 27-28 fok bőven jó. Inkább csak ekkora helyen a fűtő mellett talált magának egy komfortos pontot. A halak amúgy is változó testhőmérsékletűek/ hidegvérűek azaz nem tudnak a klasszikus értelemben fázni. Amikor “fáznak” akkor hőmérséklettől s fajtól függően lelassulnak az életfunkcióik, bágyadtabbak lesznek, étvágytalanok stb. Bizonyos fok alatt pedig hibernálni kezdenek (már amelyik faj képes rá. A trópusi halak általában pont nem).

Magas hőmérsékleten pedig fordítva: felgyorsul az anyagcseréjük meg egyebek. Illetve ugye magas hőmérsékleten rosszabbul oldódnak a gázok, így az oxigén is. Ez a bettát pont nem zavarja mert labirintkopoltyús, de ha véletlenül mégis pipálni kezdene* akkor állítsd úgy a szűrőt ,hogy jobban fodrozza a felszínt.


*ne téveszd össze azzal amikor csak felmegy a levegőből kortyolni, az természetes mert labirintkopoltyús. A pipálás olyan ,hogy kétségbeesetten folyamatosan nyeli a légköri levegőt mert a túl meleg vízben nincs elég oldott oxigén. Ahogy írtam ez pont nem jellemző probléma a bettáknál de azért megemlítem mert kis helyen van s nyáron meleg szokott lenni.

2022. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!