Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Bettám 30 literes...

Rolly06 kérdése:

Van egy Bettám 30 literes akváriumba És milyen halat tehetek mellé? Volt 2 piros és 1 sárga dánióm és csak a sárgát hagyta életbe! Valamint kicsit opálos és zavaros a vize arra mondták hogy a szűrőbe vegyek aktív szenet. Az kitisztítaná?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne vegyél mellé semmit mert:

1. ahogy tapasztaltad kinyírja őket

2. kicsi minden másnak az akvárium


Az opálos vízre pedig az lehet a magyarázat, hogy:

1. vagy kikapcsolod a szűrődet időközönként

2. vagy túletetsz

3. vagy kevés a szűrésed

Mindegyik eredménye, hogy zavaros lesz a víz. Ha kikapcsolgatod a szűrőt, nem tudnak elszaporodni és életben maradni a lebontó baktériumok, amik a halszart meg a kajamaradékot lebontanák, ezért tele van mindennel a víz és zavaros, opálos lesz. Nem az a legnagyobb baj vele, hogy esztétikailag ronda, hanem hogy mérgezi a haladat, kínlódik. Ha nem is kapcsolod ki, ha túletetsz akkor is ez a probléma. Akkor is, ha gyenge a szűrőd, mert akkor se bírja el a sok méreganyagot. Szóval sok mindentől lehet.

Csinálsz heti 2x 20%, vagy heti 30% vízcserét?

Mivel etetsz?

2012. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
száraz táp granulátummal etetek de akkor is zavaros volt a víz amikor még nem etettem meg nem is volt benne hal. feltöltöttem vízzel hagytam állni a berendezést és másnapra zavaros lett a víz. Ha aktívszenet rakok a szűrőbe akkr megoldódik?
2012. febr. 16. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

én a bettánál heti 50% vízcserét csináltam (aljáról leszippantottam a mulmot vékony slaggal vagy levegőztetőcsővel), vízkezelővel kezelt friss víz ment bele és utána egy órával öntöttem bele batériumkultúrát pl denitrol.ez csökkentette a zavarosságot (lehet a víz klórtartalmától elkezdve egy csomó mindentől zavaros, főleg ha nem "érett be" a víz jótékony baktériumok által, ami csapvíznél nem is csoda. )Vagy próbálkozhatsz desztvízzel részben.


ja és egy halom hallal próbálkoztam,kit viselne el, de senkivel nem jött ki (neon, dánió, guppi), bár egyszer átmenetileg mellékerült egy tőle nagyobb szifó pár napra... na vele nem mert ujjat húzni :)

2012. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos információt! Ma vettem aktívszenet úgy hallottam hogy leköti a zavarosságot :) holnap lesz vízcsere :)
2012. febr. 17. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!