Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumindításkor mikor...

Akváriumindításkor mikor lehet majd betenni a kötözős növényeket?

Figyelt kérdés
Tehát fel van töltve vízzel, és jár már pár napja a szűrő... heteket vagy napokat kell így üresben járatni?

2022. júl. 6. 15:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ajjaj, azt mondod, megkajálják majd? :) Mellettük akkor milyen növény maradna meg?



Amúgy nagyon nagy barbárság lenne egy icipici ecetet adni a vödörhöz, hogy kicsit fertőtlenítsem? Kb 6-7 L víz lehet benne, tényleg csak egy-két csepp 20%-os ecet menne bele.

2022. júl. 7. 20:56
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem állítom de meg sem lepődnék ha így történne végtére is ez egy gömb alakba rendeződött algatelep. Mihez kell az 6-7 liter ecetes víz? Amúgy 7 liter vízben 1-2 csepp ecet az semmi úgy értem, hogy nem okoz semmi problémát de nem is fertőtleníti, ami azt illeti észre sem vennéd a víz ízén. Szóval, mi célból kellene fertőtleníteni azt a 6-7 liter vizet?
2022. júl. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A gömbmohát abban áztattam az éjjel, hoigy meglássam, ha kijön belőle valami csiga vagy ilyesmi az ne rögtön az akváriumba kerüljön. Lényegében karantén, de ma már mindenképp bele kell tenni. Ezért szerettem volna nagyon kis ecettel fertőtleníteni.
2022. júl. 8. 06:47
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Hagyd a csudába, vagy csináld rendesen.:D Ennek így semmi értelme, tedd mielőbb a helyére had szokja az új vizet és fényviszonyokat. Én néha fecskendővel egy kis tápszert szoktam benyomni nekik pluszba és ha maguktól nem lifteznek néha meg kell görgetni őket a talajon.
2022. júl. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. júl. 8. 08:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!