Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kéne makró tápoldatoznom az...

Kéne makró tápoldatoznom az akváriumot?

Figyelt kérdés

Van egy 300 literes akváriumom 200 liter vízzel. Tettem bele pár növényt, konkrétan mohákat (láng és jáva) és vízipáfrányt, de egyszerűen nem fejlődnek. Fél éve vannak benne. Az akváriumban egy teknős van (felnőtt, 9cm-es páncél hosszal).

Szerintem egyszerűen nem termel elég makrotápanyagot egyedül.

Az akvárium nem algásodik.

NO3 szint nem emelkedik 3 ppm fölé.



2022. júl. 8. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel nincs algásodás a világítás ereje a homályossághoz lehet gyenge. Ezenkívül: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
2022. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Szerintem próbálj meg némi macro (és hozzáigazítva micro) pótlást. Nem kell sok s a növényeid alapból sem túl kényes fajták. Mondjuk TF vagy Easy Life márkákkal próbálkozhatsz, szerintem elsősorban az ilyenek lesznek jók neked. Napi adagokban adj valamennyit s adj legalább 1-2 hetet a növényeknek ,hogy lereagálják a változást. Érdemes lehet belépni mondjuk facebook csoportokban (pl: Növényes Akvaristák Közössége), ott bővebben kisegítenek ,hogy mennyi kellhet. Illetve az elején ne lepődj meg ha az algák hamarább kapnak rá mint a növények. Gyorsabban szaporodó, egyszerűbb létformák. Majd visszaszorulnak ha a növények is megindulnak s sikerül belőni az adagokat.
2022. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na igen ha külső tartályban eteti de 200L-es növényes terrából szerintem nem vadássza ki. Ebből gondoltam hogy nem makró hiány inkább olyan vegyületek jelenléte amit a szűrő nem von ki.
2022. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló tanácsára tettem bele aktív szenet, épp volt otthon. Egy próbát megér előtte.
2022. júl. 10. 19:12
 6/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jut eszembe a világításról nem írtál. Valamiért úgy jött le ,hogy az rendben van. Nem lehet ,hogy az a gyenge s egyszerűen nincs elég energia fotoszintetizálni, nőni?

Illetve az egyéb anyagokat mérted? Az egy dolog ,hogy igen alacsony a nitrát de ha az összes többi és a nitrát egymáshoz viszonyított arányuk nem passzol akkor sem tudnak nőni (ezért írtam ,hogy macro mellé micro is kellhet).

2022. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A fény szerintem rendben van, de a páfránynak már mindegy. Teknős úgy döntött, hogy szétszedi.
2022. júl. 13. 10:08
 8/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Szerintem más növényeket is szétszedne :/ Inkább maradj fákra, kövekre kötözött/ ragasztott moháknál. Azokat hátha nem bántja. Nagyon. Illetve megpróbálhatsz gyorsan szaporodó lebegő növényeket mint mondjuk békalencse, kagylótutaj stb. Bár jó eséllyel azokat is megrágná, de egy próbát megér. Biztos találsz a környékeden olyan akvaristát aki ingyen vagy valami jelképes összegért ad egy-két maréknyit.
2022. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teknős álló terráriumi növény a Ficus pumila vagy egyéb borostyán félék.
2022. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mohához eddig még nem nyúlt. Békalencsén már gondolkoztam, meg azt meg is eheti elméletileg.

Futó növényekkel is már próbálkoztam, de a gyökerüket sehogy sem sikerült biztonságba helyezni.

2022. júl. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!