Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként akváriumba guppikat,...

Kezdőként akváriumba guppikat, molly, platti halakat szeretnék tenni . Mit vegyek nekik enni ?

Figyelt kérdés

Mert állatkereskedésbe csak ezt a száraz lap hal eledelt adták. Mit vegyek nekik pontosan ? Élő kaját esznek ? Növényeket?Reggel és este is kell etetni őket ?

Milyen hal való mellélyük még esetleg ? Csiga,rák?


2022. júl. 15. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Guppikról ezt találtam:

Jó levegőztetésre és heti rendszrességgel elvégzett részleges vízcserére van szükségük. A túltenyésztett egyedek érzékenyebbek, nekik kristálytiszta vízre van szükségük.

Egyik kedvenc növényük a sallangos vízipáfrány. Szeretnek az úszó vízinövények gyökerei, vagy stem növények között bújkálni.

Etetésükre alkalmas a száraz táp, kiegészítve nyers, fött vagy fagyasztott növényekkel.fogyasztják a puhább algákat is az akvárium faláról vagy növények leveléről.

2022. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium? Lágy vagy kemény a vized?
2022. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Röviden nagyvonalakban ezek a keményebb vizet is szerető elevenszülők, általában elvannak átlag csapvíz keménységben. Platti s molly elvan együtt de a guppivan óvatosan mert a nagy, fátyolos úszóit megcsipkedhetik. Én emiatt nem szoktam ajánlani más, nagyobb halakkal együtt.

Minimum 100 literes vagy nagyobb akváriumban tartsd őket, ez főleg a mollyk miatt van. Guppi s platti tartható 40-100 liter között is.

A nemek arányát illetően ha nem zavar ~4 hetente egy raklap kishal akkor háremben tartsd azaz 1 hímre minimum 2-3 nőstény jusson. Ha nem szeretnél szaporulatot akkor csak hímeket tarts; fajonként legalább 5-6 hal legyen.

Szeretik a dús növényzetet. Természetesen ezt élő növényekkel kell megoldani. De maradjon elől úszótér is.

Táplálékuk elsősorban élő vagy fagyasztott kaja legyen (pl: fehér és fekete szúnyoglárva, vízibolha, artémia/ sórák, cyclops stb. Vörös szúnyoglárva és tubifex kerülendő) és puhára főtt/ főzött zöldségek (pl: spenót, borsó, cukkini, uborka, sárgarépa, tök s dinnye héja stb, de az algázóknak készített algatablettákat is szokták szeretni). Tápokat csak néha napján, kiegészítésnek. Heti 6 nap etetés, legalább 1 nap koplalónak. Elég napi egyszer enniük.


!És ami a legfontosabb ,hogy addig semmit se vegyél meg míg nem vagy tisztában minimum az akvarisztika alapjaival!

2022. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon alapokkal tisztába vagyok , rengetek növény van már akváriumba. Tegnap mértem a vizet ,még nagyon kemény, ezt még lágyitani fogom , 2 hete megy csak növényekkel.

Igazából csak a halak etetésével nem vagyok tisztába. Első akváriumom, és 80 literes .

Olvastam sokat , csak a kereskedésbe ezt a pehely eledelt adták , semmi mást nem mondtak, és olyan hihetetlen ,hogy elég nekik ez a táp .

2022. júl. 16. 09:40
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Tegnap mértem a vizet ,még nagyon kemény, ezt még lágyitani fogom”


Ehhez hozzátenném ,hogy természetesen ne nagyon legyenek a vizet keményítő dolgok (pl: meszes/ meszet tartalmazó kövek stb). Persze ezek általában nem okoznak gondot egy átlag elevenszülősben de ha azt mondod ,hogy nagyon kemény s lágyítasz (btw azt is mivel? RO szűrő? Gyanta? Vagy veszel mindig 0-ás vizet?) akkor érdemes ezeket kerülni ,hogy ne menjen feleslegesbe a lágyítás. Mondjuk amúgy sem kell túl lágy víz, mármint ilyen 10 nk alatti nem muszáj. Ha olyan 15-20 nk körül/ alatt van az is jó nekik s növényezni is lehet.


“Olvastam sokat , csak a kereskedésbe ezt a pehely eledelt adták , semmi mást nem mondtak, és olyan hihetetlen ,hogy elég nekik ez a táp.”


Sajnos a kereskedésekben sokszor nem értenek hozza vagy direkt félrevezetnek. Úgy menj be oda ,hogy tudd mit akarsz (amúgy is a vásárló felelősége ,hogy mit vesz s mit kezd vele. A bolt csak elad). Például a fagyasztott kajákra direkt kérdezz rá ,hogy van-e s ha van milyenek. A jó minőségű tápok jók de ahogy korábban írtam azokat inkább kiegészítésnek. Fő eleségük közelebb legyen a természeteshez.

2022. júl. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyilván ilyen lemezes tápból is van rengeteg féle. Gondolom neked a leggagyibb panzi-t adták, vagy valami hasonlót. Ezek ilyen töltelék tápok. Tényleg csak kiegészítő eledelek. Jó, az elevenszülők általában el vannak ezzel is, de nem lesznek egészségesek. Lehet kapni tényleg teljes értékű tápokat: hikari, sera. Mindenféle kényes sügerem van és azokat kapják+fagyasztott eledel(krill vagy artemia vagy vizibolha) Naponta 3 szor szoktam őket etetni. Mindig csak keveset egyszerre. Először kapják a szárazat, utána a fagyasztottat. A fagyasztottat célszerű kiolvasztani és átmosni is, ha nem túl apró.

Én más társakat nem raknék melléjük, mert elegen vannak. Ha mindegyik fajból bele raksz egy kisebb csapatot. Nyilván nem egy óriási akváriumról beszélünk. Csigát nem raknék bele, mert piszkálni fogják a plattik/mollyk. Esetleg valamilyen nagyobb testű garnéla szóba jöhet, mondjuk sepregető garnéla. Nekem volt, de nem foglalkoztak vele a ramirezik és az egyéb kisebb sügerek sem, pedig azok általában bolond halak. Talajlakó halak szóba jöhetnek, ha növényesítessz, akkor csak olyan halak jöhetnek szóba, amik nem túrják a talajt. Tehát páncélosharcsák kilőve. Pátran merem ajánlani, a személyes kedvencemet, a kuli kulit(leopárd csík). Esetleg algázó géb. A lényeg, hogy ne túrjon.

2022. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. Vagyok. Mèg annyit hozzá tennék, hogy remélem egy korrekt vízszűrőt vettél az akváriumhoz, nem egy sima, szivacsszűrőt. Egyébként örömmel teli hallani, hogy próbálsz minden feltételt megteremteni a halaidnak, mint kezdő akvarista. Sokan berakják a 30 literes auchanos akvárium szettbe a neonhalat, nyilván sima, nem is állott csapvízbe, aztán pedig havonta veszik bele az új halakat. Persze a vizet jó ha évente 3 szor cserélik. Kb az állatkínzás szint.
2022. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Ehhez csak annyit tennék hozza ,hogy nem muszáj lemondjon páncélosharcsákról ha növényezni akar s fordítva. Rengeteg növényes akváriumot láttam ami jól működik harcsákkal is. Nyilván a nagyon apró gyökerű fajok nehezen maradnak meg (pláne könnyű talajban mint a manado), de a kezdőknek jó növényeknek általában bőven van olyan gyökere amivel ha megkapaszkodnak akkor egy átlag cory nem túrja ki. Sőt, nálam is rendszerint “kezdő gazok” vannak s még a torokátumok s ancik sem szoktak fejfájást okozni, aztán lehet csak szerencsém van s most elszóltam magam. Egyébként igazad van, túl turkálós halak mellett valóban nem nagyon lehet növényezni, de szerintem a corydoras-ok még bőven beleférnek, pláne kisebb fajok.

2022. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6. Helyzetfüggő, a törpeharcsák valóban nem mindig okoznak gondot. A nagyobb növényeket nem szedik ki, de a kisebbek már veszélyben lehetnek. Ismerősömnek a pandaharcsák kitúrták a fele füvet. High tech növényes. Egy kombinált halas-növényesben talán nem okoznának gondot, miver abba úgy sem ültetnek apróságokat. Az anci viszont már egy másik történet. Alapvetően nem túr, de ha elkezdenek kergetőzni vagy verekedni, akkor ott 10 centis árkok lesznek. Én anciból csak nőstényt mernék bele rakni. A hímeknél nyugodtabbak. A torokátumról nem tudok nyilatkozni mert nem volt senkinek az ismerőseim közül meg nekem sem. De igazad van, nem lehet teljesen általánosítani. Abszolút egyedfüggő. Nekem a vérvörös tarkasügér(híresen agresszív, ragadozó faj) együtt volt tartva elevenszülőkkel. Soha sem bántotta őket, abszolút semleges volt velük.
2022. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos váloszokat ,sokat segítettetek!
2022. júl. 17. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!