Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan akváriuma,...

Létezik olyan akváriuma, amibe csak csigák vannak ?

Figyelt kérdés
Szeretném egy kisfiú álmát teljesíteni, egy 60 literes akvárium , de teli spongyabobos kacatokkal...ebbe én halakat nem tartanák, mert mű vackok , ha lesz halas akváriumom csak természetes dolgokkal .de arra gondoltam , hogy sok élő növény, és ezek a spongyabobos dolgok esetleg csak csigáknak jó lehetne . Elélnek a csigák csak maguk ? Halak nélkül ?

#Csiga akvárium
2022. júl. 17. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, eleg igenytelen kis elolenyek a halakhhoz kepest. Holyagcsigaim vannak, neha kapnak leforrazott uborkat, elvannak. Anyam mar nem turte meg oket a kerti toban, annyira elszaporodtak, ugyhogy elhoztam parat.
2022. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad le, hogy ezek a "spongyabobos kacatok" milyen anyagból vannak. Mert a műanyagokból nagyon sok, a csigákra is mérgező adalékanyag oldódhat ki.
2022. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kerámia
2022. júl. 18. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ezek alapból akváriumi díszek, tarthatsz halakat is, 60 literben azért már sokfélét lehet.


Persze elélnek a csigák is.

2022. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rakhatsz bele halat is, amennyiben megfelelő a szűrő teljesítménye. Rakhatsz bele mondjuk kuli kuli(leopárdcsík)-kat talajlakónak, igénytelen halnak számítanak. Melléjük pedig valamilyen békés elevenszülőt. Vagy, rakhatsz bele törpe gurámit és sziámi harcoshalat(ezeknek sok búvóhely kell) egy kis csapat neonhallal. Talajlakóknak a törpe páncélosharcsák kiváló választás, bár túrhatják A talajt. De a jó szűrés, az nagyon fontos, mert az ammóniától, amit a halak ürüléke termel, idővel megbetegedhetnek, elpusztulhatnak. A szűrőben lévő baktériumok bontják le.
2022. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
neonhalnak kicsi a 60 liter a sziámi harcos hallal meg nem kéne semmi mást tartani. szerintem csigáknak viszont tökéletes lehet, hólyagcsigák mellé mondjuk rakhatsz bele 2-3 nyúlcsigát, zebracsugát vagy hagymacsigát hogy legyen valami látványosabb is.
2022. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!