Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tüntessem el ebből az algát?

Hogy tüntessem el ebből az algát?

Figyelt kérdés

[link]


Az üveg is zöld pöttyös, meg a fákon is terjed zöld csomókban valami alga.


2010. szept. 22. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szép aksid van! Üvegről kaparóval. Ajánlom a régi gilette (Zsilett) pengést mert vettem anno ilyen mágnesest de azt szétkaristolta az üveget.
2010. szept. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Manapság gyönyörű küllemű, színű, algaevő halakat találsz a kereskedésekben,Akvárium falára feltapadnak leeszik róla a rátapadt algákat,(harcsa félék).Ha zöld színű algásodást tapasztalsz túl sok a napfény, ha barnás akkor nagyon kevés fényt kap, próbálkozz a megfelelő helyet megtalálni, de algaevőt minden képpen javaslok.Vizsgáld felül: akvárium méret, halak mennyisége, és a víztisztítód kapacitását, víz ph, víz hőfokot is, amely halfajta függő.
2010. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kaparó az üvegre valóban jó. Vegyél vissza a világításból, valószínűleg ez az oka, vagy esetleg a túl sok oxigéntől is gyorsan szaporodnak. Az algaevő hallal nem értek egyet, mert nem eszik meg mindenféle algát, a legtöbbhöz hozzá sem nyúl, előnyben részesíti a halkaját, meg a csigák és garnélák úgyis eszik, ekkora mennyiségen egy halacska sem segít. És sózd egy kicsit a vizet, 10 literre egy evőkanál jódmentes só (soknak tűnhet, de nem az), a garnélák is szeretik, az algák viszont nem.
2010. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt nem is tudtam, jó akkor szerzek ilyen sót. A fény is sok, csak nem tudom lejjebb venne, max följebb rakhatom, vagy szerzek békalencsét és az beárnyékolja, vagy nemtom :)
2010. szept. 22. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen halakat tartasz a garnélák között ?
2010. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az árnyékolás sem rossz, úszó májmohával is lehet, azt a garnik kifejezetten szeretik, de én úgy gondoltam, hogy néhány órával kevesebbet világíts. Mondjuk 2-3 órával, aztán meglátod majd, hogy algásodik-e még.
2010. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hjaaa, azt meg tudom csinálni, okés, kösz :)
2010. szept. 22. 14:08
 8/9 A kérdező kommentje:

Amit tartok az a törpe razbórán belül a microrasbora Brigitte. (kb 1cm-s mini halak)

-----------------------------------------


Microrasborából létezik sokféle ami jól néz ki,

csak ilyeneket már nem tudom hol lehet kapni:

[link]

2010. szept. 22. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:
akvarista.hu-n van egy tenyésztő, aki hasonlókat árul. (azt hiszem Brekk a neve)
2010. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!