Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elegem van ebből. Mit csinálja...

Elegem van ebből. Mit csináljak velük? Szeretem őket de ez így nem megy.

Figyelt kérdés

vanegy 54L-es aksim, van benne 2dánió (tudom rajhal, direkt nem vettem melléjük többet igyis gáz van a zsúfoltsággal) akkor volt 1guppi, meg van 2 picike harcsa meg 2 algázó.

Nos az algázók minden hónapban ikráznak, sajnos nemtudta megmondani a halas hogy vételkor melyik milyen nemű, igy megvettem...de gázok vannak, én gyilkosnak érzem magam, hiszen az apró éppen kiikrázódó halakkal nemtudok mit tenni. Szeretem a 2 algázót, de ez nem állapot, sheol sem veszik be őket:( Esetleg valami aljzat, kőzet haol nem ikrzának vagy valami elválasztás?? tipp?


a másik volt 1 guppim és kb egyedül volt nemvoltpárba már megvolt 2hónapja meg minden azóta aksit is takaritottam és most nézem tele van apró szürkés úszkáló halakkal az akvárium, szerintem csak attól lehet... :O Unom már ezt.

Gondoltam tartok halakat, amikkel nincs baj erre tessék:(


2011. okt. 6. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Algázó kaviár?
2011. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annyira tele, nyugi.


AZ algázók ezek szerint ancik. Igazából nekik dubla ekkora avárium kellene, de a jelek szerint nincs akkora baj, ha ikráznak.


Guppi. ha van vmi ismerősödnek akváriuma amiben vannak guppik, akkor szerintem add neki oda.


Ancikra a probléma: Ők nagyon kelendő halak, én a helyedben felnevelném őket egy 3-4 centis korig, és utána eladnám őket. ha darabonként 100-200 forintot, akkor nem is akkora problem hogy ikráznak ugyye? :D


A zebradániókhoz meg még vegyél még 4 et min, mert a társaság hiánya sokkal nagyobb, mint az h tele van ivadékokkal az akvárium

2011. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel a vaterára. :D
2011. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg hal van, ami nem szaporodik akváriumi körülmények között. Az ancikat add el, mint ikrázó pár, meg fogják venni. A guppit is ajándékozd el. A páncélosokat és a dániókat megtarthatod és kibővítheted a számukat. Mondjuk 6-6 már sok, de ebben a helyzetben jobb ötletem nincs. Esetleg csak 8 dánió és kész.
2011. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A guppikat sokan örökbe fogadnák. Az algázók pedig szinte minden akváriumban megtalálhatók, én biztos kifogdosnám amit lehet guppiból is és algázóból is felnevelném majd eladogatnám vagy odaadogatnám ismerősöknek. Nincs már akváriumom, de anno örültem volna egy ilyen barátnak, ismerősnek:D
2011. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Algázó kaviár :D Te nagyon bajos vagy:D

Aha, és anci sushi.

2011. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
100%

Akvarista.hu -itt hirdesd meg őket.

Ha probléma nélküli akváriumot szerettél volna,akkor rosszul választottad a halaid vagy rossz tanácsot fogadtál meg. Az ancik híresek arról, hogy ha 2 ellenkező nemű van együtt, akkor szaporodni is fognak, meg a hím is az agresszivitásáról. Fiatal korukban meg nem megállapítható a nemük. Továbbá ez a faj nagyon nem való 50valahány literbe, legalább a duplája a jó neki. A helyedben elajándékoznám őket guppistul és a helyükre dániókat vennék.

2011. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi köszi mindenkinek.

Néhányan irták hogy szaporitsam őket majd adjam el..na igen nem is lenne baj, de KINEK???? SENKINEK NEM KELL NEM 1X KÉRDEZTEM MÁR:(


és esetleg a kavicsos aljzat helyett kvarchomok vagy nagyobb kavicsok nem jók? abba is ikráznak?:(



Ja állatkereskedésbe a környékeme nem veszik be az ancikat mert karanténolni akarják őket, hiába magyarázom h nem betegek, és karanténra a legtöbb helyen nincs szabad aksi:(

2011. okt. 7. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!