Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Láttátok Zsilinszky Sándort...

Láttátok Zsilinszky Sándort személyesen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 08:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Viszont a sügeres Lukács - Sinkó párost ismerem.
2022. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Az meg ki?
2022. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet tévedek de én úgy tudom hogy az első magyar aki azt mondta hogy nem az az üzlet ha a vevő megveszi a halat és megdöglik nála hanem az ha utána évekig jár hozzá haltápért.
2022. aug. 17. 11:08
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem, de tudom hol van a Bajcsy-Zsilinszky utca!

Ahogy elnézem a szavazást, dobogóra ezzel is jó vagyok! :D

2022. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pedig nemrég halt meg, 2013-ban, igaz a végén már nem tartott előadásokat és a boltját is átadta.
2022. aug. 17. 15:31
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát, az élet ilyen... nincs az a hosszú történet, ami egyszer véget ne érne.


Anélkül, hogy legkevésbé is elvitatnám az érdemeit, mondok mást, aki tavaly halt meg!

Günther Sterba! És te, kedves kérdező, őszintén, minden rákeresés nélkül... hallottál róla valaha?

Az alappillére volt a legendás Kelet-Német akvarisztika kultuszának a megteremtésében!

Az egész európai akvarisztika kultúrájának az egyik megteremtője, ami népszerűségben, tudásban, kutatómunkában, messze túlszárnyalt olyan neveket, mint mondjuk Takashi Amano, (ezzel együtt minden tiszteletem az övé is...)

Anno a keleti blokkban ez a tudás, ez a kultusz, szinte kötelező jelleggel terjedt, de az olyan kutató munkája, mint Sterbáé, vagy Hans Frey-é, enélkül is mély nyomot hagyott a világban!


Mindenfelé lefordították a műveiket, és a hobbisták, sok esetben az ő tudásukra támaszkodva adták ki saját műveiket.


Horn, Zsilinszky, Lányi.... az érdemük vitathatatlan! Egy kultúra magvait vetették el, és egy természetközeli hobbival ajándékozták meg a magyarokat, ami nagyrészt, miattuk fejlődött tovább!

Ugyanakkor egy Sterba, vagy Frey munkássága nélkül, nem biztos, hogy bárki ismerné a nevüket, a családjukon és ismerőseiken kívül.

Hangsúlyozom, az érdemeik, és pláne a hatásuk, (a magyar akvarisztikában!) elévülhetetlenek , ugyanakkor igazságtalan lenne nem megemlíteni az olyan embereket, (Sterba, Frey...) aki "megfertőzték" őket ezzel a hobbival, és letették az európai akvarisztika klasszikus irányának az alapköveit!

Nélkülük egy Sera, vagy Juwel cég se lenne sehol!

2022. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hans Freyről hallottam.


A Deák téren az NDK kultúra boltjában lehetett kapni a könyveit.

2022. aug. 17. 21:20
 8/16 anonim ***** válasza:

Sterbáról meg elneveztek egy Cory-t. :D

Hatalmas koponya volt, és a jelenkori európai akvarisztika, millió szálon vezethető vissza hozzá.

[link]

2022. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt hittem a sterbalazacot
2022. aug. 17. 21:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan faj, hogy "sterbalazac".
2022. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!