Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért adja úgy el nekem az...

Miért adja úgy el nekem az akvarisztikus, hogy?

Figyelt kérdés

Venni szerettem volna bettát, 15*15*20-as akváriumnak csúfolt valamiben volt 1-1 betta a víz felszínén.


Azt mondta nekem az akvarisztikus nő, hogy bőven elég ennyi, nekik még oxigén/keringető sem kell, sem növények, stbstb, a betta egésznap a víz felszínén fekszik, onnan megkap mindent, nem nagyon szeretnek úszni.



Ez tényleg így van?


2022. szept. 7. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

30 literes méret alatt még a törvény is tiltja gerinces állat tartását.

Hogy miért kínálja mégis így az állatokat? Tudatlanságból és a forgalom miatt. Sokan elvisznek egy ilyen kis kockát hallal, mert ennyi belefér a költségvetésükbe, egy normális méretű akvárium növényekkel és mindenféle szükséges technikával felszerelve viszont már nem.

2022. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző mondta. 30 liter alatt nem lehet tartani.


Egy bettának én legalább 40-50 literest vennék. 60 litertől pedig már mehet mellé 2-3 nőstény is.


Olyan pedig nincs, hogy fekszik a víz felszínén. Illetve van, döglött.


A betta szeret lassan úszkálni minden víztartományban, alul is, de főleg középen és felül. Oxigén valóban nem kell neki, mert labirintkopoltyús és légköri levegőt vesz, viszont emiatt eleve fedett akvárium kell neki, mert a vízigénye 26-29C-t igényel, és nem jó, ha a szoba levegője pedig mondjuk 20 fokos. Viszont szűrő így is kell, mert azért piszkít, ott a kajamaradék, és egy idő után bedurran az akvárium...

2022. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Persze ,hogy csak vegetál a felszín közelében, egy akkora virágcserépnek való edénykében mi mást csináljon? Viszont ha berakod egy minimum 30-40 literes vagy nagyobb, dúsan növényesített akváriumba máris felélénkül. Persze normál esetben nem fog naphosszat maratont futni össze-vissza, de rendszeresen bejárja az egész akváriumot (máskor meg főleg a felsőbb vízrétegekben pihen), aktív, szépek lesznek a színei stb.

Annyi részben igaz ,hogy nem nagyon tud oxigénhiányba belehalni mert labirintkopoltyús. Ettől függetlenül ugyan úgy piszkít mint minden más, tehát szűrő az kell. S ha már van szűrő nem telik semmibe azzal kicsit mozgatni a vízfelszínt. Külön porlasztó valóban nem szükséges. Bár az is csak a felszínt mozgatja a buborékokkal.


Az eladók sokszor nem értenek hozza vagy rosszabb esetben direkt félrevezetnek. Viszont ők ott eladni vannak. Tudom, finoman fogalmazva nem szép dolog ,hogy félrevezetnek, de nem nagyon van mit tenni. A vásárló felelőssége ,hogy mit vesz s mit kezd azzal. Az eladói álláshoz nem kötelező elvárás a hozzáértés, kivéve a kasszánál.

2022. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik az a cél, hogy eladjanak. Sose szabad megbízni a boltosban.
2022. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy uszonyos betta is szépen beúszta minden kis centiméterét a 36 literesnek. Ilyen kis edényke arra jó csak hogy eladás előtt benne várjon.
2022. szept. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha ekkora helyre rakod, akkor nyilván egyhelyben lesz. Jogilag, a 30 liter a minimum. Gyakorlatilag, én 50 liternèl kisebb akvába nem raknám a bettát. Hidd el, szoktak úszni a harcoshalak, főleg a rövid úszójú fajták(azoknak már 60-70 liter is kellhet, mivel nagyobbra nőnek és fürgébbek). Állatkereskedésben, azért vannak kis helyen, mert nehéz társítani és hamar túladnak rajtuk. Én voltam már olyan akvarisztikában, ahol kifejezetten nagy akváriumokban tartották a bettákat egyedül. Mèg jól is volt szűrve. Azok voltak a legszebb betták, amiket valaha láttam.
2022. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!