Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaknak mit kell adni enni?

Halaknak mit kell adni enni?

Figyelt kérdés
Aranyhal, guppi
2022. szept. 13. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Kenyermorzsat, zsebpiszkot, melle kis palinkat hogy vidamabban fickandozzanak.


Eszem megall, hany eves vagy, 8? Vettel egy akvariumot es a gyk-ra kell jonni kerdezgetni hogy mit eszik a benne levo hal?

2022. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Én húslevest szoktam nekik beönteni az akváriumba. A pacal pörköltet se vetik meg
2022. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Mindig csak az ételt kérdezgetitek, pedig az is nagyon fontos, hogy kapjanak eleget inni. Legalább reggel és este adj nekik inni, lehet kapni ilyen kis tányérkát, abba rakhatod nekik.
2022. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ha ezeket így együtt tartod, akkor egy darabig semmit, mert jó esély van rá, hogy az aranyhalak bepuszilják a guppikat :D :D :D

Amúgy én az enyémeknek heti 1-2 alkalommal élő eleséget, 3-4 alkalommal fagyasztottat, 1 alkalommal Sera granulált haltápot, 1 alkalommal semmit adok egy héten.

Emellett heti 1-2 alkalommal kapnak valami leforrázott zöldséget is.

Szerintem ez egy szokványos, vegyes állománynak így kiegyensúlyozott táplálás.

2022. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%

Bár igaz ,hogy a 4-es adta a legkimerítőbb, leginkább a kérdésre válaszoló választ, de az 1-esnek is nagyon igaza van. Az már régen rossz ha már megvannak a halak s utána a GyK-n kell kérdezgetni olyan alap dolgokat ,hogy mit esznek. Mármint nem baj ha kérdezel, sőt. Csak nem az utolsó lépéstől (halak beszerzése) kellene haladni az elsőig (alap tudás megszerzése), hanem fordítva.

Na de ,hogy ne legyen ellenem kifogásod s valami hasznossal szolgáljak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy már megvette a halakat :)

Én (4. válaszoló) töretlenül, jóindulattal bízom az emberiségben (nem tört meg még a minden ellentétes irányú tapasztalat), és feltételezem, hogy az élő, érző lények beszerzése ELŐTT érdeklődik...

Akik nálam megnézik az akváriumokat, szintén mindig meglepődnek, mert azt hiszik, hogy csak "naponta beszórod nekik a szárított bolhát, osztjóvan"...

NINCS IS szárított vízibolhám, amúgy...

2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Hát remélem neked lesz igazad. Persze lehet csak az előítéletesség beszélt belőlem, főleg mikor olyanok is léteznek mint amik itt is bemutatásra kerültek:

[link]


“Kedvencem” a cipős, az órás meg az ajtókilincses. Csak tudnám mi csúszott félre a történelem során ami miatt a halak lettek az egyik leginkább megkínzott jószágok (elsősorban hobbi állattartáson belül értem, csak ,hogy ne keverjük ide az ipari állattartást).

2022. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez már off, de szerintem azért, mert a halak olcsók... most néztem a kereskedésben, ezresért adnak 10 db sima neont... ha csak egy hónapot bírnak ki, már megérte (hint: ez IRÓNIA)

Illetve elterjedt az a tévhit, hogy "ezek a kis díszhalak úgysem élnek sokáig", tehát ha "kibírnak" egy évet, az már egy teljesen elfogadott időtartam. Pedig azért még a rövidebb életű fajoknak is illene 3-4 évig eléldegélniük, csak hát ahhoz normálisan kellene tartani őket.

2022. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#8


Meg ezek mellé tegyük hozza ,hogy egy gyakorlatilag szinte akármilyen emlős (főleg kutya, macska) ha nagyon szenved akkor nyűszít, sír, megtörten néz kerekedő szemekkel stb. Ezzel mi a szintén emlős agyunkkal jobban tudunk azonosulni mert mi is ösztönösen hasonlóan viselkedünk olyan szituációkban. Míg egy hal másképp viselkedik stresszes helyzetben, szenvedve. Nincs nyüszítés, sírás, bociszem, egyszóval nem annyira hasonló a viselkedése a miénkhez, nem fáj annyira egy szenvedő halat látni mint egy szenvedő kutyát mert ők már annyira másképp viselkednek ,hogy nem feltétlenül szúr szemet. Persze ha az ember tanul róluk akkor felismeri ,hogy ha valami nincs rendben, ugyan úgy felismeri a szenvedő hal tüneteit (az meg már a következő fokozat a nemtörődömség lefele vezető létráján ha a videóban látott “”akváriumokban”” levő halaknál nem tűnik fel ,hogy szenvednek. Azért oda nem kell nagy szakértelem s az már kissé túlmutat a viselkedésbeli különbségek miatti nem-észrevételen).

2022. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez hal függő is.Próbálj olyanokat össze válogatni (bár,ha kereskedésből/tenyésztőtől veszed ott úgyis mondják) amik ugyan olyan étrendűek.

Vannak növény és állat eredetű ételt fogyasztók is.A növényevőkkel azért kell vigyázni,mert megehetik a dísznek szánt akváriumi növényeket,a 'hús evő' halak viszont egymást vagy egymásból is falatozhatnak akár.

Vannak fajok amik kompatibilisek egymással.


Én ilyen pici halakból olyan párosításokat látok gyakran amik ezekből állnak: Neonhal,Guppi,Molly,Xifó.

Vannak amiket jobban meg kell nézni még akkor is,ha 2 ugyan olyan fajtából tennél be több példányt ilyen a vitorláshal,a sziámi harcos hal vagy az említett aranyhal.Az aranyhal kb semmivel nem tartható együtt emlékeim szerint,a sziámikból pedig 2 hímet nem lehet együtt tartani,a vitorláshal is agresszív tud lenni.:D


Vannak eleven szülők és ikrázók,ezt is figyelembe kell venni.A guppi pl egy eleven szülő,A vitorláshal vagy angyal hal ikrázik.

Sok mindenre oda kell figyelni a választásnál nem csak arra,hogy jól mutassanak.

Édes vízi - sós vízi halak is vannak,valamelyik a melegebb vizet szereti,valamelyik a hidegebbet.

2022. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!