Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak a víz olyan mint...

A halaknak a víz olyan mint az emberek számára a levegő? Homályosan látnak a szárazföldön?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
XD
2022. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"A halaknak a víz olyan mint az emberek számára a levegő?"


Lényegében igen. A halak a vízi életformához alkalmazkodtak, tehát nekik a kopoltyú látja el a légzőfunkciókat amely a vízben oldott oxigén felvételére alkalmas.


"Homályosan látnak a szárazföldön?"


Na ezt nem tudom, de majd ha kimegyek horgászni és fogok egy halat akkor majd megkérdezem tőle :)

2022. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Azt ugye tudod, hogy a hal is megfullad oxigén nélkül? Szóval nem, a hal nem vizet lélegez be.
2022. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Az oldalvonalukkal "látnak" inkább.
2022. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Homályosan látnak a levegőn, ahogy a delfinek is.
2022. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minél tovább vannak szárazföldön, annál homályosabban!
2022. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 :D


Igen, kb. olyan, csak annak a "reciproka"


Ugye a törzsfejlődés során elsőnek a vízi életforma alakult ki, és a vízi állatok szeme alapból a vízben történő látáshoz fejlődött ki, tehát ez az alap verzió. Lapos szem, és víz alatti látás.


Utána "jöttek ki" az állatok a szárazföldre, ahol teljesen mások a fényviszonyok, fénytörés, ezért nekünk, szárazföldieknek kellett módosítani az alap verziót , különböző formájú "lencsékkel" mint a szemlencse, a pupilla, a "csarnokok" alakja.

Így gyakorlatilag kicsit olyan a szemünk, mint ha a szemünkön belül mindig magunkkal vinnénk a vízi világot, mert ezek módosítják a fénytörést úgy, (mint ha víz alatt lennénk) hogy élesen lássunk a szárazföldön.

2022. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


"a víz olyan mint az emberek számára a levegő?"


Ezt én a látásra értettem, nem a légzésre!!!


Tehát hasonló okból látnak homályosan a levegőben, mint amiért mi rosszul látunk a víz alatt.


A légzés az más témakör.

De egyébként az is hasonló, a levegőben is van O2, a vízben is van oldott O2, előbbit mi a tüdőnkkel tudjuk kivonni a levegőből, utóbbit a halak (leginkább!) kopoltyúval vonják ki a vízből. (bár előfordul más alternatíva is)

2022. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!