Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik, a Bettám?

Detti19 kérdése:

Miért nem eszik, a Bettám?

Figyelt kérdés

Elsőnek lemezestápja volt, ebből csak kicsit evett, most vettem neki, szárított szúnyoglárvát... amikor beszórom neki, bekapja és utána rögtön kiköpi.

Az akváriumban egyedül van. A víz foka, kb 26-27 .


Milyen kaját szeret? mi lehet a baj?


2010. szept. 25. 20:12
 1/10 kzs ***** válasza:
Szia! Csinálj neki egy részleges vízcserét (ugyanolyan hőfokú, vagy 1 fokkal melegebb vízzel), és nézd át a szűrőt. Utána érdemes beszélni az eleségről.
2010. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én BaBettám viszont baromi sokat eszik.:(
2010. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én fagyasztott vörös szúnyog lárvát is adok neki!Azt nagyon szereti!
2010. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szűrője nincs, mert ahol vettem, mondta az eladó, hogy ez hal megél anélkül is. A vizet elég gyakran cserélem ( 5 naponta).

Már a kezdettől fogva nem eszik valami jól.

Nekem is van vörös szúnyoglárva etetőnek, de bekapja és utána rögtön kiköpi.

Mivel lehetne még próbálkozni ?

2010. szept. 26. 08:59
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az élő eleséget kedveli. Tubifex, és szúnyoglárva a kedvenc táplálékuk. A vízibolhát a betta, nem szívesen fogyasztja, sem élő, sem száraz formában. A száraz eleséget csak átmenetileg és csak szükségből etessünk velük. A csirke- és a marhamáj, kedvelt eleségük."


Bár az enyém szereti a szárított szúnyoglárvát,de a kedvence a tubifex. Azzal nem próbáltad még etetni?

Lemezest az enyém se eszi meg.

2010. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Még a tubifexet nem próbáltam, de akkor holnap fogok neki venni. Remélem azt már szeretni fogja.

És te mennyi kaját adsz neki naponta?

2010. szept. 26. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy leselejtezett szemöldökcsipesszel szoktam adni a kis kukucokat.Hát amennyi belefér úgy 1 csippentésre. Nem sok,csak amennyit egyből megeszik. És mindig figyelek rá,h az orra elé adjam,mert különben nem veszi észre és a kis sunyik bebújnak a kavicsok alá,abból meg könnyen baj lehet.
2010. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszi az ötletet.

Te amúgy, milyen gyakran cserélsz vizet? vagy neked van szűrőd?

2010. szept. 26. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elég kicsit ritkábban is vizet cserélni, 1-2 hetente, és persze nem az egészet, hanem csak 20-30%-ot.

Arra viszont nagyon figyelj, hogyha a víz 27 fokos, akkor az amit pótolsz is annyi legyen, valamint arra, hogy az akvárium fedett legyen, mert ha a kinti levegő hidegebb, könnyen megfázhat, ez pedig étvágytalanságot okoz (többek között).

2010. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de mivel takarjam le?
2010. szept. 26. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!