Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem fog ártani nekik?

Nem fog ártani nekik?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy lehet a vizet sózni (10l/evőkanál), és ez hasznos is a halaknak. De nem tudom, hogy ártalmas-e bizonyos halfajokra. Nekem az akváriumba vitorláshalam és guppim van. Tehát ez a kérdés, hogy árt-e nekik ez a sómennyiség. És a boltokban kapható só megfelelő erre a célra?
2010. szept. 26. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ekkora mennyiséget semmiképp!!!

100 literre rakhatsz EGY evőkanállal, max. 2-vel, de azt is akkor, ha dörgölőznek a halak. Egyébként csak egy evőkanállal!

2010. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tehetsz bármilyen sót, legjobb a tengeri, de én sima konyhasót tettem, ez is jó.
2010. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem nagy mennyiség, guppiknak és vitorlásnak is nyugodtan mehet. Egy-két növény viszont van, ami nem tolerálja, pontosan nem tudom melyik. Nekem jávai moha van, lándzsás vizipáfrány, törpe kardfű meg ilyen kisebb fajok amiknek nem tudom a nevét, ezek a kis hosszúkás gömbölyű levelűek. Jól érzik magukat. A halak csigák és garnélák is.
2010. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és ne jódozott sót vegyél, hanem ezt a koszosnak tűnő durva szeműt. És ha gondolod kezd kisebb mennyiséggel, mondjuk 1 ek/20 liter, csak hogy az első válaszoló nyugodtabban aludjon :)
2010. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát...nem tudom, az elég tömény...én pl. afrikai sügerekhez nem tennék ennyit!

Amikor dörgölőztek a halaim, akkor tettünk 2 evőkanál/100 litert, tehát összesen 6 evőkanállal, mert 300 literes az akvárium. És szépen elmúlt a dörgölőzés, amúgy meg 3 evőkanállal elég szokott lenni.

Egyébként aki brakkvízi akváriumot csinál, az is 10 literenként 1 KÁVÉSkanál sót tesz a vízbe...akkor az édesvízi élőlények hogy viselnék el az egy evőkanál/10 litert??

2010. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egy tenyésztőtől hallottam ezt, olvastam is, és kb. fél éve használom (mondjuk csapott ek, nem púpos). Mollyk, guppik, red cherryk, ancik és csigák vizét sózom, egészségesek, aktívak, mindenki szaporodik és egyetlen egy hal sem pusztult el az elmúlt egy évben (kivéve egy-két ivadék, de ők mohó torkokon csúsztak le). Megoszlanak a vélemények, van aki szerint felesleges is, én a fertőtlenítő és algásodás gátló hatása miatt használom.
2010. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Oké, elhiszem, nem is vitázni akarok. Csak kicsit durvának tűnik nekem. :) De ha nem volt baj belőle...
2010. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasgassátok, hátha kiderül valami.

2010. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Én sem vitázni jöttem, hiszen a sózásról még akvarista körökben elismert szaktekintélyek véleménye is különbözik.Én sózók, de amikor még nem sóztam, akkor sem volt gond.Kezdőként viszont só ide, vagy oda, én is megfizettem a tanuló pénzt. Nekem annak idején, a sózást ajánlották az öregek.Beszéltem olyan szavahihető, tapasztaltnak mondható akvaristával is, aki nem sóz és mégis egészségesek a halai.Az biztos, hogy 10liter vízhez adott 1 csapott evőkanálnyi, vagy 1 teáskanálnyi só nem káros a halakra nézve ( kivéve egyes sószegény vízből származó fajt ).Az is biztos, hogy jó baktériumölő és fertőtlenítő.A só jódmentes legyen és ne tartalmazzon adalékot, ill tapadásgátló anyagot.A natúr tengeri só és kősó keveréke a legjobb, plusz egy kevés keserűsó.Azt mondanám, hogy a só sem védi meg a halakat, ha mást rosszul csinálunk és só nélkül sincs baj, ha kellő tapasztalattal rendelkezünk.A kevert vízben élő halak akváriumába, tanácsolnám, de egyébként nem kell.Ha szeretnéd kipróbálni és is 1 teáskanálnyit ajánlanék 10liter vízhez. Ha ettől kevesebbet teszel bele, akkor semmi értelme az egésznek.Baj nem lehet belőle, attól ne félj, én 1 evőkanálnyit használok.
2010. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
neonhalak vizét is lehet sózni ?
2010. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!