Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red cherry garnélák mellé...

Red cherry garnélák mellé mehet Törpe szívóharcsa (Otocinclus affinis)?

Figyelt kérdés

Van egy 70literes aksim, főleg galaxy razbórák(gyöngydánió), és red cherryk lesznek benne. Szeretnék valami kis hasznos algaevőt is mellé. Anci-t nem szeretnék, mert túl nagyra nő. Anciról viszont tudom, hogy nem bántja a kis ivadék rákokat, meg a rákok petéit se.

Viszont a törpe szívóharcsánál nemtudom mi a helyzet. Jó lenne, ha nem zabálná meg a garnélák petéit. :)


2010. szept. 28. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló ötlet, nálunk is együtt laknak, probléma nélkül. Otóból legalább kettőt vegyél, mert csapathal (egyedül elveszve érzi magát). Ha megfelelő a vízmennyiség-szűrés-levegőztetés, négyet.
2010. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: az otó nem bántja a petéket - a razbórák már inkább esélyesek. De ha elég a növény/búvóhely, nem nagyon kell aggódnod. Nálunk most éri el az átlag az 1 cm-t, pedig még neonkalászok is vannak. A petéket a mama védett helyre teszi le, a kicsik meg elég jól vigyáznak magukra.. még így, előkészület nélkül is jó 20 új garnink van most a három "alomból".
2010. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Akkor nem kell lemondanom erről a szép élőlényről. :)


Galaxy razbóráról pont azt olvastam, hogy azon kevés halak egyike, amik nem bántják a garnélák petéit/ivadékait. Remélem ez is így lesz. :) Hamarosan amúgy is kiderül.

2010. szept. 29. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nah hogy vannak együtt? :)
2011. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!