Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe szívóharcsa (Otocinclus...

Törpe szívóharcsa (Otocinclus affinis) furán viselkedik, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán telepítettem be őket az akváriumomba (54l, eheim pickup 2008 belső szűrő, tetratec ex 600 külső, néhány növény, moha), az akvárium 1,5 hete üzemel.

3 szívóharcsát és 4 garnélát raktam bele először. A 3 harcsa közül az egyik rögtön a vízbe kerülésnél az oldalára feküdt, majd utána látszólag jól tudott úszni, de szapora volt a légzése. A másik kettőnek semmi baja sem volt, szinte rögtön nekiláttak az akvárium tisztításának. Ma reggelre a beteges harcsa elpusztult, a másik kettő pedig nem csinál semmit, csak az aljzathoz vagy az akvárium falához simulva "fekszik". A garnéláknak semmi baja, vígan lakmároznak és úszkálnak.

Mi lehet nálam a gond?


2011. júl. 20. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:

2 dolog lehet szerintem, hát vagy túl melegük van, vagy magas nitrát szint.


28 foknál többet nem nagyon bírnak (én PC ventillátorral hűtöm az akváriumot).


Vagy pedig rég cseréltél vizet, vagy sokat etetsz és hát valami okból nem olyan tiszta a víz, mint ami ezeknek kéne.


Vagy más a vízparamétered mint a boltban. De ha ott csapvíz és nálad is az, akkor nem, mert a közeli boltban is ugyanaz a víz kell, hogy follyon a csapból.

2011. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A bolt nincs túl messze, de sajnos nem tudom, hogy náluk is csapvízben tartották-e őket. Vizet 2 napja cseréltem, 50%-ot. Dobtam be nekik enni egy spirulina tablettát, de nem érdekelte őket, csak kb. 1 óra múlva bukkant rá egy garnéla a tabletta maradványaira. Az akvárium vize 28-29 fok között van, úgyhogy lehetséges hogy ez a gond.

2011. júl. 20. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ne halaszd őket éhen. Normális kajával etesd őket.
2011. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos így 8 nappal később mind a 3 halott, közben a garnélák vedlettek is, úgytűnik azok jól érzik magukat.
2011. júl. 28. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnálom lehet hogy öregek voltak részvétem :S
2011. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Húzd ki a fűtöt és várd mge míg 20-25 fokos lesz a víz..A fűtőt állítds be 24C fokra és vegyél bele megint 3 harcsát.A halakat úgy ragd bele hogy először fokozatosan szoktasd őket..Sztem ezt te is tudod..A víz 23-25 fokos legyen az a legjobb.Szinte mindenfajta hal és növénynek ez az ideális..

2011. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is túl magas volt hőfok és valószínűleg a szoktatási idő is.Ahogy írták 22-25 fok és kristálytiszta víz.Ha kedvezni akarsz nekik, a cserevizet forralás után használd, ez némileg lágyítja.Jó stresszoldó a sötét háttér, valamint néhány árnyékadó úszónövény.
2011. júl. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!