Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 napja vettem élő növényt az...

3 napja vettem élő növényt az akváriumba. Ma találtam az egyik műnövény levelének a tövében egy kis előlény féleséget, ami szerintem csiga. Mennyi idő alatt derül ki, hogy tényleg csiga-e?

Figyelt kérdés
Lehet hogy almacsiga? Mert ha néha ránézek, akkor csak annyit látok, hogy 5 perccel ezelőtt, még nem ott volt.
2010. szept. 28. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Jaja, simán bekerülhet így egy csiga. Az sokmindentől függ hogy mennyi idő alatt nő meg akkorára hogy egyértelműen megmondd.
2010. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne várd meg, vegyél csigaevő halat. Nagyon el tudnak szaporodni és az életben nem irtod ki őket, le fogják rágni az összes növényedet.
2010. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen kicsi, akkor is lehet látni rajta, hogy csiga, ha kézbe veszed akkor meg pláne. Valószínűleg az. Viszont nem hiszem, hogy almacsiga, ők növénnyel nem szoktak akváriumba kerülni, inkább nagy tányércsiga, vagy hólyagcsiga lehet. Viszont a növényekre nem ártalmasak, nálam nem bántanak semmit, viszont tényleg gyorsan szaporodnak.
2010. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen az a csigaevő hal?
2010. szept. 28. 15:24
 5/7 A kérdező kommentje:
A növényeket eszi valami, de nem hiszem hogy csigák. Nem tartok csigát szándékosan. Szerintem a halaim is eszik a növényeket. Eddig csak ezt az 1 akármit találtam. Remélem nem is lesz több.
2010. szept. 28. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Tornyoscsigára gondoltam, azt sose lehet kiirtani az aljzatból...csigaevő hal pedig a botia, de csigaevő csiga is létezik (helena).
2010. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem csak 1db csiga kerülhetett be. De úgyis meg fogom látni, ha többen is vannak, mert gondolom 2 hónaposan még nem ivarérettek. És legfeljebb majd akkor repülnek.
2010. szept. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!