Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet étvágytalan a...

Mitől lehet étvágytalan a Bettám? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés

21l fedett, kb. fél éves fűtött(26fok) akváriumban van egy almacsigával és sok növénnyel, hetente takarítom. Idáig nagyon nagy étvágya volt, de most pár napja alig akar enni valamit. Szárított és fagyasztott vörösszúnyoglárva volt a kedvence, de most max egyet eszik meg a másodikat már kiköpi, nem tudom mi lehet a baja, nem tűnik betegnek, de attól félek le fog gyengülni ha ilyen keveset eszik. Van még lemezes kaja meg granulátum, de azt sem eszi. :(

Itt van 2 kép róla és az akváriumról:

[link]

[link]


2010. szept. 28. 19:18
1 2
 1/11 Morfologus ***** válasza:
48%
Nemtudom, de csórinak vennék egy társat :)
2010. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elég meleg a víz?
2010. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A társon gondolkodtam én is, de túl kicsi az akvárium két hallhoz, meg a másik félek, hogy széttépnék egymást mikor nem vagyok itthon.

A Víz 25-26fokos, többre nem merem emelni mert 22 van a szobában és bár le van fedve, de a kis résen megy be a hidegebb levegő és ő általában ott szokott aludni.

2010. szept. 28. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:
A kommentedben ott van a válasz a kérdésre. Ha meleg a vize, viszont a külső levegő hidegebb, akkor könnyen megfázhat. Ez az egyik, a másik, hogy a betták nagyon érzékenyek az etetésre, elég sok bélproblémájuk lehet, nem szabad őket egyhangúan etetni. Igazából látom, hogy te mindent megteszel, gyönyörű helye van és gondoskodsz róla, de sajnos ilyen problémák előfordulnak. Nem tudom, mit tehetsz érte, remélem rendbe jön.
2010. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utána olvastam, nehogy hülyeséget mondjak, már régen bettáztam:

Ennek a levegőnek a hőmérséklete nem lehet kevesebb, mint a víz hőmérséklete(eltérés max 1-1.5 fok), ha ennek a kritériumnak nem teszünk eleget, akkor a hal könnyen "megfázik",ami elhullásához vezethet.

Etetése: pihentetett tubifex, szúnyoglárvák (csak módjával), grindál (szintén csak módjával), röpképtelen muslinca, nagy szemű vízibolha, pl. daphnia. Műeleségek etetését betta spendlens esetében csak alkalmankénti jelleggel ajánlom.

Forrás: [link]

2010. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Igen nagyon a szívemhez nőtt ez a kishal! Próbálom nem egyhangúan etetni,de pl. a vízibolhát, atubiflexet soha nem szerette, csak a szúnyoglárvát imádta, ezen kívül adtam még neki lemezest, granulátumot, meg néha csirkeszívet. De akkor nem tudom mit tegyek a hőfokkal kapcsolatban, panelban lakom és még nem fűtenek. Talán vegyem lejjebb a víz hőfokát? Igazából azért mertem 1-2fokkal melegebbre állítani, mert fedett, de teljesen ugyebár nem lehet lefedni egy kis rést kell hagyni a levegőnek.
2010. szept. 28. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán túl nagy rést hagytál és ahogy írtad, valamiért mindig ott volt. Minél nagyobb a víz és a levegő hőmérséklet különbsége, annál nagyobb a baj. Ha még nincs olyan meleg a szobában, akkor vedd lejjebb kicsit a fűtését, mondjuk 24-25 fokra és takard le minél jobban.
2010. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
A hőmérséklet szerintem jó és a lefedés is megfelelőnek tűnik.A víz tiszta, az akvárium szerintem is gondozott.Sajnos én is csak találgatni tudok, írok pár dolgot, amit én megpróbálnék.Heti 20-30%-os vízcsere,egy kis SERA-Fhistamin a vízbe, ha már eszik, akkor a kajára is.Nem látom van e szűrő, ha nincs kellene venni egy akasztós külső szűrőt ( legyen benne zeolit szűrőanyag is) Első lépésként kifognám és kapna egy parakill+dezinfekt 10-perces gyógyfürdőt,( 10-10 csepp kb 1 liter vízhez ) az akvárium vízének 30% át lecserélném és Aquafuránt tennék a vízbe,3-nap elteltével ismét 30%-os vízcsere.Használhatsz drágább gyógyszert is ha nem gond pl SERA Baktopur.Ilyenkor mennie kell a levegőztetőnek is.Közben minden nap megkapná a 10-10 perces gyógyfürdőt.Mindegyik víznek azonos hőfokúnak kell, hogy legyen.Jól átmosott nyers kajával próbálkoznék.Tennék az akvárium mögé egy sötét hátfalat.A letapadó úszók és a bujkálás sajnos betegségre utaló jelek, ezért próbálkoznék egy általános felületi kezeléssel és az esetleges bacik elpusztításával.Még valami, vízcserekor nem öntötted nyakon hideg vízzel? Próbáld tartani 26-fokot, sajnos többet nem igen tudok mondani és ez is csak találgatás, mint már írtam.Elférne pár darab törpe páncélosharcsa takarítani.Ha változna a helyzet, vagy új tünetek jelentkeznének írj.Hány éves a hal?
2010. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírásokat! Pontosan nem tudom hány éves lehet. Nálam egy féléve van, amikor vettem az eladó nem tudta megmondani csak annyit, hogy 5-6 hónapos lehet, mert már ki voltak fejlődve az uszonyai. Hátteret próbáltam tenni neki, de nem bírta elviselni, mert látta benne a tükörképét, és állandóan ott feszített. Szivacs szűrővel próbálkoztam, a legkisseb méretűt vettem, de úgy vettem észre, hogy zavarta a buborék meg a vízmozgás, ezért úgy döntöttem, hogy túl kicsi az akvárium a szűréshez inkább takarítom hetente, meg engem is zavart a levegőpumpa burrogása. Tudom, hogy hasznos lenne egy szűrő, ha találnák valami megfelelőt, ami kevésbé mozgatja, a vizet jó lenne. Ezt az akasztós külső szűrőt nem ismerem, de utánanézek. Ezt a SERA-Fhistamin-t kipróbálom, de gyógyszerekkel egyelőre nem akarom még kínozni, csak ha majd komolyabbra fordulna a dolog. Egyelőre még hál istennek eszik egy nagyon keveset egy két szúnyoglárvát naponta ráerőszakolok, mert odajön ha látja, hogy kaját adok, csak egyet bekap a másikat is, de azt már kiköpi és többet nem nyúl hozzá. A csiga szokta megenni az otthagyott kaját. Nem látni semmi különöset rajta, a színe sem fakul és ha mozgást lát a szobában egyből előrejön, szóval nem viselkedik betegesen. Nyakon nem önthettem hidegvízzel, mert egyrészt ha látom, hogy odajön, öntés közben akkor megvárom, amíg odébb megy, másrészt meg pihentetett szobahőmérsékletű vízzel töltöm fel és előtte 1-2 órával a fűtőt is lekapcsolom. Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat! Ha van valami változás írok.
2010. szept. 29. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki MINDEKÉPPEN egy másik halat, mert nővéremnek is ezért halt meg a hala mert EGYEDÜL volt...neki sem evett, hiába csinált akármit, egyik reggel észrevettem elkezdett fehéredni a hal, és délutánra már pápá halacska:D
2010. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!