Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudok sós vizet "készíten...

Hogy tudok sós vizet "készíteni" itthon?

Figyelt kérdés
Érdekelne hány gramm/liter víz?

2022. nov. 20. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Tengeri sót vegyél és minden literhez 35 gramm sót tegyél. [link]
2022. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2/2 köszönöm
2022. nov. 20. 17:00
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
#4 A kérdező arra kíváncsi, hogy milyen arányban kell lennie a víznek és a sónak, hogy sóoldatot kapjon, amivel lehet pl. fertőtleníteni, öblögetni, vagy amihez neki éppen kell. De gondolom te azt sem tudod, hogy miről van szó, mert a tudásod csak addig terjed a témában, hogy ötévesen egyszer véletlenül sót tettél a limonádédba.
2022. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

4-es, pici agyacskáddal fel tudtad fogni, milyen kategóriában próbálkozol válaszadással? (vagy fikázással?)

Mert ha igen, akkor válaszolhattál volna, melyik só mire való, melyik típusú akváriumot hány tds értékre kell beállítani, stb...


Kérdező, ha az amano garnélás kérdező vagy, akkor azoknak brakkvíz kell, nem kell elérni a tengervíz töménységét!

2022. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tengeri halai vannak.
2022. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt és segített azoknak köszönöm. A negatív válaszok ám üzenem h direkt be is van jelölve hogy akvarisztika nem tudom miért kell rögtön támadni
2022. nov. 20. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha tengeri vizet szeretnél az nem olyan egyszerű azért!


Szükséged lesz mirelitt tengeri kagylókra is szerintem, mert abban vannak azok a baktériumtörzsek amik az erdeti tengervízben is.


Legjobb ha beszélsz valakivel akinek állatkereskedése van, vagy tengerbiológus végzettsége.


Az édesvizet vagy a csapvizet át kell "desztillálni" és a megfelelő sóval kezelni (véletlenül sem kálium jodidossal vagy kősóval) azután be kell "oltani" a kezelt vizet a tengeri baktérium kultúrával, és várni pár napot.


Én ezt még előző barátnőmtől hallottam aki az egykori karierjét a tropikáriumban kezdte, és ott tanulta.

2022. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, nem pedig a gúnyos válaszokat
2022. nov. 20. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

szerintem nem nagy dolog, tudod milyen halaid vannak, beírod a google keresőbe hogy annaka halnak milyen sótartalmú víz kell és kimatekozod.

Bekevered a tengeri sót a vízbe és kész


Mi ezena bonyolult?

2022. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk ha fertőtlenítgetni akar, azt jód mentes konyhasóval szoktak nem tengerivel.
2022. nov. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!