Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Levegőtetőkő működése?

Levegőtetőkő működése?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a termékrol van szó, nem tudom el képzelni hogyan működik pontosan, mi kell hozzá?



2022. nov. 29. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez a porlasztó, ami a légpumpa levegőjét szétporlasztja.
2022. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy olyan "hangos" gép, ami mondjuk egy hálószobában már zavaró lehet.

Ezt csak azért írom így, hogy ne vegyél egyből meggondolatlanul egy légmumpát.

És egyébként igen, egy légpumpa kell hozz, amit egészségesebb esetben valahol az akvárium fölött kéne elhelyezni.

(biztonságosabb is, és a gépet is kíméled)

Az egy légcsövön keresztül lepumpálja a levegőt a porlasztó kőig, az szétporlasztja, és szép apró buborékok formájában a felszínig száll.


Sok gépet lehet üzemeltetni légpumpáról, kisebb akváriumokban akár a szűrést is megoldhatja (hagyományos szivacsszűrős megoldás)

és más esetekben is jól jöhet egy légpumpa

(pl ha le kell állítani a szűrést, de a levegőztetésnek mennie kell)


De az az igazság, hogy mára azért egyre kevésbé használunk légpumpát, általános akváriumoknál nélkülözhető.

Maga a buborékoztatás is majdhogynem egy dekorációs funkció, a gázcsere 99%-a a megtört felületű felszínen történik, nem a buborékokból, ezt pedig a szűrő okozta áramlás is elvégzi.

2022. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Barnabas333 ***** válasza:
Én például karos szűrőre tettem rá a légpumpát, jó biológiai szűrés lesz így és éjszaka kikapcsolom a zaj miatt. Persze az elején én is vettem porlasztó követ, mert nem értettem hozzá.
2022. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!