Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szül a hal, akkor mennyi...

Ha szül a hal, akkor mennyi idő mire már észrevehetően nagyobbak lesznek? Mármint amikor már nem ijen csík alakuak. És tényleg igaz hogy a hím hal megeszi a kishalakat? Ha igen akkor a nőstény is?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

A halak ikrát "raknak" :D

És kell legalább 1-2 hét...

2010. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jolvan akkor ikra:Dés akkor hogytudom igy kitakaritani őket?XD
2010. szept. 30. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:
kitakarítani? Ezt nem értem.
2010. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
há vizetcserélni
2010. szept. 30. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

De ikrát a halak csak növényzetre raknak, pl nád, gyékény, stb.

Ha láttad, hogy mozog a növényzet a vízben és látod a lerakott ikrákat, akkor ne, még ne cseréld.

Én még olyanról nem hallottam, hogy valakinek az akváriumban ikrázott le a hala...

2010. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
pedig de, van néhánykagylo benen, de egyébként még semmi növény nincs benne
2010. szept. 30. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is nem minden hal rak ikrát, a molly, guppi, xipho elevenszülő, nem írtad le, miről van szó. Másodszor, min akarod észrevenni a növekedést, a szülőkön vagy az ivadékokon? Mert a szülőkön olyan 2-3 hetes terhesen már látszik. A kicsik meg kb. 1-2 hónapig vannak veszélyben, fajtól függően. Az elevenszülők mind megeszik az ivadékokat, a hím és a nőstény is.
2010. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

19:35-ös, te kicsit el vagy tájolódva, gondolom tavad van :)

Az akváriumi halak egy része akváriumi körülmények között is ikrázik. Mindnek megvannak az igényei.

2010. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Xipho-m van..az ivadékokra gondoltam.ja értem.mert nekem aztmonták a halasbolba hogy csak a hím eszi meg őket..már el is különitettem őket.köszi az eddigi válaszokat(:
2010. okt. 1. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Én si hoozá tenék ahoz hogy lehet eleven szülő halad van ezért különítsd el.Nem szeretnék megsérteni itt senkit de arra szeretnék rácáfolni hogy a halak csak ikrát raknak az eleven szülő halaknak nem kel semmilyen növényzet.És a kagylókkal is vigyázz nem tudom milyen kagylód van de megeheti a kishalakt.Úgy hogy vigyázz rájuk jó?
2010. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!