Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha eltűnik egy halam, de nem...

Ha eltűnik egy halam, de nem találok tetemet, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Plattis akvárium. Reggel még megvolt mind, most értem haza és az egyik hiányzik. Átnéztem az egész akváriumot, a növények közt, a búvóhelyeket, még a szűrőt is, de még csak darabokat se találtam. Korábban már volt, hogy elutaztam egy hétre és mikor hazaértem elpusztulva találtam két halat, de akkor is voltak húsdarabok és csontok (aki etette őket, nem látta a tetemeket és nem tudta megmondani, mikor haltak meg).

Lehetséges, hogy ennyi idő alatt teljesen megették? Kéne kezelnem valamivel a vizet?



2022. dec. 15. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
nem tud kiugrani az akváriumból? nekünk a guppik időnként kiugranak.
2022. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Megették. Nem kell csinálnod semmi különöset a vízzel.
2022. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Van tető, szóval lehetetlen.

Furcsa, hogy ennyi idő alatt felfalták, de más magyarázat nem nagyon van akkor.

2022. dec. 15. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Vedd ki a törpeharcsát akváriuodból.
2022. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is volt ilyen takarítós törpeharcsával. Egyik napról a másikra tűntek el a kis neonhalak. De olyan is volt hogy a gyönyörű bettám beleragadt egy akváriumi díszbe, és sokáig nem vettem észre hogy ott pusztult el :(
2022. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Csak plattik vannak benne.
2022. dec. 15. 20:39
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Simán lehet ,hogy valami eldugott helyre került a teteme s elcsipegették. Vagy talán még van/volt belőle valamennyi csak nem vetted észre. Elvégre egy platti nem olyan nagy, az akva meg gondolom van legalább 50 liter vagy nagyobb, növényekkel stb. Lehet a levelek, szárak közt vagy besodródott egy tereptárgy alá/ mögé.

Minden esetre most már mindegy, bajuk valószínüleg nem lesz tőle. Esetleg legközelebb csinálhatsz egy picit nagyobb vízcserét ha úgy gondolod.

2022. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!