Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha megtalálom az algát kiváltó...

Ha megtalálom az algát kiváltó okot és megszűntetem, az majd magától eltűnik?

Figyelt kérdés
Mint sokan mások most, én is cérna/fonal algával küzdök, szerintem már tudom is mi az oka, annyi érdekelne hogy ez a rengeteg alga majd magától eltűnik vagy mi lesz vele?

2019. febr. 4. 11:52
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:
Érdemes eltávolítani. Erre egy fogkefe a legalkalmasabb. Egyszerüen feltekered a szalakat.
2019. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem szeded ki hanem megpróbálod elzárni a tápanyagforrástól akkor szétesik és a bontó baktériumok apránként elintézik, ha viszont hirtelen kinyírod őket pl algairtó, vagy elsötétítés akkor gyakoribb vízcseréket kell csinálni mert megrontja a vizet és másik alga nőhet a helyére és ez általában a jóval makacsabb ecsetalga. Kevés olyan algairtó létezik ami ne károsítaná a bontóbaktériumokat.
2019. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:

Fonal algánál (is) a bomló anyagok erősen felelősek lehetnek, ez egy múltbeli/jelenbeli magas ammónia értékkel egyenértékű, azaz ha tömegesen eltünteted akkor hirtelen nem lesz ami ekkora ammóniát beépítsen. Tehát lényegében az alga a mérleg nyelve az egyensúlyban, adott esetben ők mentesítik a faunát a nitrogén alapú mérgezéstől. Summázva nem minden esetben ajánlható a tömeges mechanikus/vegyszeres algairtás.

Ellenben, ha megtalálod a kiváltó okot – egyrészt mázlista vagy – másrészt a növényzetet versenyelőnybe hozod (ez fonalnál a buktató), akkor visszaszorul, a mechanikus rásegítés persze segít. Azonban mire meglett az áhított előny sokan sok hajukat kitépték már, nem véletlenül hívják haj algának is…

Ja és ha van/lesz működő recepted a cérnaszörnyre, ne tartsd magadban, hátha másoknak is jól jön.

2019. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez tényleg cérnaszörny.:D Nálam mohafal és dús tüskéshínár között is vígan lengedezett az áramlatban, konkurencia ide vagy oda, na azokról embert próbáló feladat volt leszedegetni, levagdalni.:D Az elmúlt 10 évben dekoráció és eledel céljából tartok kövekre nőt balatoni zöld szakállalgát (jelentős mennyiségűt) sügéres akváriumban, még azon is megtelepedett.:D Egyszer aztán feladtam a szedegetését pedig a sügérek is tépkedték cibálták, szerencsére az alga is feladta és ahogy jött el is tűnt. 5 éve nem jelent meg, gyorsan le is kopogom.:D
2019. febr. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Dédelgetni, óvni kell mintha a kedvenc növényetek lenne akkor tuti, hogy elpusztul.:D
2019. febr. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú, sajnos az összes növényem belepte (új akvárium), nem igazán tudom hogyan tudnám egyáltalán leszedni mivel nagyon nagyon sok növény van.... Véletlem túl sokat világítottam mert még nem szereztem be időkapcsolót :(
2019. febr. 5. 09:06
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem szabad feladni, tedd a dolgod.:D Takaríts, irtsd, csináld a vízcseréket, javíts a szűrésen, világításodon, a növénytápokkal is variálhatsz, hogy helyzetbe hozd a növényeket, mérd a vízértékeket és módosíts ha kell. El kell annak tűnnie. Ha nem boldogulsz végképp és feladnád azért szólj mielőtt szétszeded az akváriumot.:D
2019. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!