Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen lehet egy halnak ilyen...

Milyen lehet egy halnak ilyen akváriumban élnie?

Figyelt kérdés

[link]


Nem túl kicsi ez egy bettának?


2010. okt. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy bettának elég szerintem. Sok embertől hallottam már, hogy irodákban, üzletekben egy szép kancsóban vagy sörös korsóban tartják a bettákat és hosszú évekig elélnek. Ezzel nem azt mondom, hogy ez nagyobb aksiban nem érezné jobban magát, de az ő igényeinek egy ekkora is tökéletesen megfelel.
2010. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem él, mint hal a vízben :)

Nem hiszem, hogy sokkal nagyobb igénye lenne egy ilyen halacskának.

2010. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 'csak' tátog és salapál az úszóival nem látják ha esetleg nem élvezi. De mi 3 sziámi halat tartunk egy 300 literes aksiban és az életük összehasonlítva egy ilyen kis üvegben élőhöz összehasonlítva kb. olyan mint egy életfogytiglan börtönre ítélté és egy trópusi nyaraló szigeten élő családé kb. A mieink területet foglalnka, bújkálnak a növények között, udvarolnak a nősténynek, ívnak ha kedvük van, csipegetnek, eszegetnek, vadásznak apró vízi élőlényekre, csak éjjelre állnak le úgy mint a kis üvegben élők, nem igaz hogy úgyis egész nap csak állna.
2010. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg 3 liter nem nevezhető élettérnek. Attól, hogy tud oxigént felvenni a levegőből és valahogy él benne, még nem hiszem, hogy jól érzi magát. Úszni sem tud. 20 liter már ideálisnak nevezhető, növényekkel, bújkálóval. Börtönben is elélnek az emberek, de szerintem ha valaki halat tart, nem az a cél, hogy legyen, életben maradjon, hanem hogy jól érezze magát, gyönyörű legyen és ne csak vegetáljon.

U.i.: Kedvenc mondásom: nincs igénytelen hal, csak igénytelen akvarista ;)

2010. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rohadtul kicsi!!! :((

Az enyém 21 literesben van sok növénnyel és bujkálóval és nagyon is szeret úszkálni, de ha tehetném nagyobbat vennék neki. Egy olyan kis műanyag dobozkában csak vegetál szegény még az úszóizmai is elsorvadnak. Még a gömbakváriumnál is rosszabb! Nem értem, erre mért nem harapnak az állatvédők.

2010. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem átmenetileg van most 8 literesben a bettám (amúgy egy 16 literesben tartom), és az is nagyon kicsi neki. Ez meg nincs 3 literes, lehet, hogy nem pusztul el benne, de attól még nem érzi jól magát. A kutya sem hal meg egy 2 méteres láncon, mégis kínzás neki.
2010. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam a betta egy 54 literesbe volt, növények közt, és marhajól érezte magát, össze-vissza úszkált, játszott, kihasználta a teret rendesen, nem csak egyhelybe állt, szal ne mondja nekem senki hogy a betta jól érzi magát abba a mini börtönbe :)
2010. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!