Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haldoklanak a növényeim az új...

Haldoklanak a növényeim az új akváriumban, miért, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete telepítettem az akváriumot, 240 literes, ebből kb. 150 liter a víz. Csapvíz, ami elég kemény, de enm tudok pontos adatokat. Aquatan meg biostarter ment bele. 24-25 fokos a víz. Halak nincsenek még. Aquabasis plus táptalajon van jbl manado és aquael bazalt keverék, meg pár aquaplant tabletta belenyomva. Igénytelenebb növényeket választottam: anubias, vallisneria, justicia gendarussa stb. TF tápokat vattem, macro, planter, carbo, a gyári adagolás szerint adtam az első napokban, most egy kicsit visszábbvettem. Tetra ex 800-as szűrő van bent szivacsokkal, kerámiagyűrűkkel és aquaLine TF Matrix szűrőanyaggal, valamint egy TetraTec 1000 plus belső akváriumszűrő is van benne. A világítás 2x54W. MINDEGYIK növényem elkezdett foszlani, teljesen szétmálnak, lassan mind kuka lesz.. miért, mit tegyek?
2023. jan. 23. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy akvarista fórumon, vagy facebook csoportban sokkal gyorsabban kapsz hozzáértő választ, vannak nagyon jó csoportok, és kedvesek az emberek! Oda még képeket is tudsz csatolni, ami még többet segít.
2023. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kemény víz az oka.

Nekem is ilyen gondom volt, de elkezdtem esővizet tenni az akvába vízcserekor. Azóta nem málnak szét a növényeim. Semmi tápot nem használok.

2023. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Helyes hogy még nincsenek halak. Ezért a szűrés minősége egyenlőre nem szempont. Te mindent megtettél szerintem kicsit el is túloztad. A növények sem mentesek a stressz hatásoktól, természetes hogy új kémiai viszonyok között idő kell mire alkalmazkodnak, alkalmasabb szöveteket alkotnak már ha túlélik egyáltalán. A jövőre nézve levonhatod azt a tanulságot hogy a növénytelepítést is fokozatosan kell: kevés igénytelennel kezdeni és ha probléma mentes akkor jöhet a többi.
2023. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Jó lenne megtudni a vízkeménységet, mondjuk cseppteszttel mérni. A leírtak alapján első blikkre nem lenne különösebb okuk mállani. A kemény víz sem kellene mindent elsöprő tényező legyen, pláne ilyen igénytelenebb növényeknél. Minden esetre a lágyabb víz jobb nekik, hátha ez lesz a szűk keresztmetszet.
2023. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kemény a víz. A kérdés óta mértem és a gh 35 a kh 25
2023. jan. 26. 09:03
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Valóban kemény, de nem menthetetlenül kemény. Ráadásul az arányok is viszonylag jók. Meg ne feledjük ,hogy a manado is hajlamos keményíteni az első hetekben (a csapvíz is ilyen kemény? Vagy ez a sima csapvíz értékei?). Próbálkozhatsz lágyítással, az csak jó a növényeknek, ekkora mérethez már nem árt egy RO szűrő.

Vagy esetleg ha nem szeretnél ilyesmikre áldozni elgondolkozhatsz egy részben-egészben növénytelen sügéres akváriumon.


Viszont ami érdekesebb ,hgy a tápanyagszintek hogy állnak? Mármint azt látom ,hogy mindenfélét rendesen adagolsz, de miből mennyi van?

2023. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maya-baba ***** válasza:
Nekem sem maradtak meg a növényeim, egy kivétellel. Volt egy lebegő hínárfajtám, ami szapora, nagyon szép sötétzöld, és igénytelen. Ezem kívül oxigént termel, tehát hasznos is. De aztán úgy elszaporodott, hogy a végén már bedobáltam a Rákospatakba. Azóta nem kísérletezem, műnövényeim vannak, de a guppiknak semmi bajuk tőle.
2023. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!