Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom szakszerűen be...

Hogyan tudom szakszerűen be zacskozni és át vinni ismerősnek a törperákokat?

Figyelt kérdés
Az van hogy sulizok, pár órát bent vagyok utána vinnem el, hogyan tudom még oldalni hogy ne kelljen még haza is jöjjek majd vissza? Zacskozzam be? Tegyek bele kaját?

2023. febr. 9. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül se tegyél bele kaját, ha egy hétig nem esznek azt is kibírják, sőt, már előző nap se adnék nekik enni, hogy ne szarják tele a vizet, mivel úgy (szűrő híján) saját magukat mérgezik meg.


A hőmérséklet, meg az oxigén a probléma. Legalább nagyjából állandó hőmérséklet kéne nekik.

Az O2 érdekesebb, mindenképpen úgy csinálnám, ahogy a boltban is, hogy nagy zacskó, félig vízzel, másik fele levegő, és úgy kötném be a zacskót.

Hogy ezt így meddig bírják... Passz.

Nyilván attól függ, hányan vannak, mekkora a zacskó, mennyi levegő fér bele a víz mellett.

Az a baj, hogy felfrissíteni se igazán lehet a vizet, mert ami a suliban a csapból jön, az klóros, azt nyilván nem teheted bele. (Az zacskóba természetesen akvárium víz kell.)

Úgyhogy minél nagyobb vagy minél több zacskó, minél több víz, és levegő. Amekkora csak megoldható.

2023. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Itt egy hasonló problémájú kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


A 6-os válaszoló hűtőládás-melegvizes megoldásán érdemes lenne elgondolkodni. Igen, az oxigén és a hőmérséklet a két legnagyobb gond. Az oxigén a kisebbik gond, ahogy írta az 1-es sok víz, mellette legalább annyi vagy kicsit több levegő. Pár órát kibírnak.

A hőmérséklettel kapcsolatban fontos ,hogy ha mindenképp hűlni fog akkor azt ne gyorsan tegye. Lehetőleg csak fokozatosan tudjon hűlni, az kevésbé stresszeli a rákokat. Tehát jó lenne valami jól hőszigetelt cuccban hordozni őket. Az lehet nem elég ha a táskádban egy sálba vannak tekerve, ha esetleg gondoltál ilyesmire.


Kaját semmiképp se tegyél bele. Inkább egy darabka növényt, mohát. Nem kell sokra gondolni, csak egy darabkát amibe belekapaszkodhatnak, kicsivel komfortosabb mint egy üres vízű zacskó.

2023. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!