Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kárásznak kell levegőztető?

A kárásznak kell levegőztető?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Halastóban nem, akváriumban igen.
2023. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha akváriumban van, akkor messze a levegőztető a legkisebb gond!

Olyan erős szűrés mellett, amit egy ekkora hidegvízű hal igényel, a levegőztetés bagatell dolog.

2023. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Akváriumban persze, mert kicsi a vízfelület.

Itt az első link, amit hirtelen találtam az igényeiről (bár nem írtad pontosan milyen kárászra gondolsz), de igen, ez nem épp az a faj, amit egy 30-50 literben egészséges lenne tartani: [link]

2023. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A 2-es válaszomban arra utaltam, hogy amúgy brutál erejű szűrésre van szűkség, az meg egyúttal a szellőztetést is megoldja.

Tehát gázcsere, egyértelműen kell, de külön levegőztető nem biztos.

2023. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert teknősnek vettem 2 elő kiskárászt.

Alig van olyan kaja amit megeszik és gondoltam ez több szempontból is praktikus lenne (egészségesebb, mint a száraz kaja, lefoglalja magát stb)

De rá se hederít... Együtt úszkálnak

Szerintem visszaviszem őket a boltba mert a halakhoz nem értek.

Teknősnek van víztisztítója, egyelőre teljesen jól elvannak. Ettek is.

Az a baj, hogy már most megszerettem őket:(

2023. febr. 9. 19:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2023. febr. 9. 19:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokat keresgéltem neten is, de egyik helyen azt írják, mindenképp kell levegőztető, másik helyen hogy nem kell egyáltalán, aztán egyik helyen azt, hogy kényesek és nem maradnak meg akváriumi körülmények között, másik helyen, hogy szívósak és mindenhol elélnek... Ezért kérdeztem itt is
2023. febr. 9. 19:33
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Azokkal értek egyet akik szerint roppant szívósak, sok mindent kibírnak. De az állattartás feltétele hogy jól érezzék magukat ne kínlódjanak, amihez többszáz literes akva kell erős szűréssel.
2023. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%
Szívósnak szívósak, de természetesen ők sem halhatatlanok. Vannak igényeik amik nélkül idő előtt elpusztulnak. Szerintem is jobb lesz ha visszaviszed a boltba, vagy elajándékozod valakinek akinek van hozzájuk illő tava vagy ilyesmi.
2023. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kárásznak? Vazze, mocsári hal. Semmi extra nem kell nekik. A legutolsó legbüdösebb csatornából is ezek pusztulnak ki legutoljára.
nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!