Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hozzam haza? Nem fáznak...

Hogy hozzam haza? Nem fáznak meg a halaim? 20 km kell utaznom.

Figyelt kérdés
Holnap hoznám a halaimat haza a kereskedésből ,várja őket a 3 hete üzembe lévő akvárium .
2010. okt. 5. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én hidegben úgy vittem őket haza, hogy a zacskót amiben adják a halat beletettem egy hátizsákba amit kibéleltem törölközővel. jól betakargattam a zacskót, becipzároltam a táskát és úgy semmi bajuk nem volt. csináldd így és nem lesz baj.
2010. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a kabátom alá szoktam bedugni őket, kicsit furán festhetek és 20 km nem túl kényelmes így, az első megoldás jobbnak tűnik ;)
2010. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

arra vigyázz, hogy ne lyukadjon ki.


És ha teheted, ne rázd össze a zacskót a lépéseiddel, mert megőrülnek. Csak szép lazán, óvatosan lépkedj.

2010. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem baj ugye hogy 1 órát kb tök sötétben lesznek ?

És ha hazaértem velük ,mi a teendő ?

2010. okt. 5. 13:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Sötétben nyugodtabbak, úgy jobb szállítani őket.

Otthon zacskóval együtt tedd be őket az akváriumba és vágd ki a száját, de úgy, hogy ne ömöljön ki, támaszd meg valahogy. Várj egy órát, hogy a hőmérséklet kiegyenlítődjön a két víz között, majd egy edénnyel merj a zacskóba egy kevés akváriumvizet. Fél óra múlva hálóval tedd bele őket az akváriumba, ne öntsd bele, mert nem biztos, hogy a legjobb a kereskedésből hozott víz (bár ha még nincs más halad, akkor végülis mindegy).

2010. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy beletudnám tenni a zacskót a vízbe,mert kijönne az akiból a víz.10 halat hozok
2010. okt. 5. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Pedig ez fontos, merj le belőle egy kicsit, majd visszaöntöd (a zacskóban kb 1 liter víz lesz, annak el kell még férnie benne). Vagy ha ezt semmiképpen sem csinálod meg, akkor több időt várj, mert a hőmérséklet különbség sokkot és elhullást okozhat a halaknál.
2010. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy szobahőmérsékleten hagyom egy órát a zacsit ,kinyitva,az 23c és az akiban lévő víz is ennyi most.Aztán mehetnek át.Így nem jó?
2010. okt. 5. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:
De, ha nem fűtöd az akváriumot, akkor jó. Minél kevesebb vízben tárold otthon őket, hogy hamarabb egyenlítődjön a hőmérséklet. Pár órát kibírnak, csak ha esetleg pipálnak, akkor kezd sürgősebbé válni a dolog.
2010. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Nincs még fűtés az akváriumban,azért is fűtöm a szobát melegebbre,meg persze a kisgyerek miatt.Holnap veszek fűtőt is ,mert télen muszáj lesz szerintem rásegíteni.Remélem nem lesz semmi bajuk,raktam félre most 2 l vizet hogy kimenjen a klór belőle,hátha kell alapon.
2010. okt. 5. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!