Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most értünk haza 5-6 nap...

Most értünk haza 5-6 nap nyaralásból. Az akváriumot teljesen kipusztulva találtam. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Mielőtt elmentünk megcsináltam a szokásos heti vízcserét, dobtam be nekik Sera Holiday kaját. Ez vasárnap történt. Hétfőn apukámnak haza kellett ugrania, azt mondta még akkor is minden oks volt. Megetette őket Vipagrannal akkor. Szerdán jött takarítónő, akit most felhívtam, azt mondta még akkor is úszkáltak. Most viszont mikor 4kor megérkeztünk, rettentő bűz a házban, a víz átláthatatlan, minden kipusztult, kivéve 2 anci. Az akváriumban folyamatosan ment légpumpás szűrő. Ez ment előtte is, sose volt vele gond. Máskor is utaztunk már el így, akkor nem történt semmi.
2011. júl. 29. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hány literes az akv? Hányan voltak benne? Milyen fajtájúak? Nem melegedett-e túl a víz?
2011. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
én is arra gyanakszom h túl melegedett a víz.
2011. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
90-100 Liter, egész sokan voltak szerintem 40-50 körül, de mondjuk ennek a fele neon. Tulmelegedett? De hisz tök szar idő volt a héten. A világítást igaz lekapcsoltam, mint máskor is, mert a szoba kelet-nyugat fekvésű és délelőtt, délután is átvilágítja az akváriumot.
2011. júl. 29. 17:09
 4/25 A kérdező kommentje:
Mi a teendő, ha ilyen történt? És még 2 hal él. Teljes vízcsere?
2011. júl. 29. 17:12
 5/25 anonim ***** válasza:
így van,..teljes víz csere!!
2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
valószínű hogy túlmelegedett a víz. oké hogy nem volt jó idő mostanában, de a mi akváriumunk vize is elég meleg, kb 28 fokos volt.
2011. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Még egy probléma, most nézem, hogy ami klór semlegesítő itthon van, az nem elég egy teljes cseréhez. Mit tegyek? Ugye csak 2 anci van benne, azok mennyire érzékenyek? Elég ha holnap délelőtt veszek és belenyomom a már ujratöltött akváriumba?
2011. júl. 29. 17:23
 8/25 Brigi ^^ ***** válasza:
Ha ezt túlélték, akkor egy nagyonkevés klór nem tehet bennük nagy kárt. Jobb, mintha így hagynád a vizet...
2011. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Briginek teljesen igaza van!
2011. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 kzs ***** válasza:

Az általad leírtakból arra következtetek, hogy túl lett etetve. A kaja felbomlott a nitrát és a nitrit szint felemelkedett. Emiatt lett a víz zavaros, és emiatt lett a tömeges halál.

Sokkal kevesebb kaját adj nekik.

2011. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!