Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta halakat lehet...

Milyen fajta halakat lehet együtt tartani? 50 literes az akvárium. Elsősorban guppi félékre gondoltam.

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
5-6 guppit.
2023. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Az egyik lehetőség a törpe szívóharcsa, amely algaevő és békés hal. Jól kijön a guppikkal és segít tisztán tartani az akváriumot1. Egy 50 literes akváriumba kb3-4 darabot ajánlanak.


Egy másik lehetőség a kék neonhal, amely szintén békés és szép színű hal. A guppikkal jól megférnek, de fontos, hogy elég hely legyen nekik úszni. Egy 50 literes akváriumba kb6-7 darabot tarthatsz belőlük.

2023. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem is 5-6, legfeljebb (jó szűrés meg egészséges, emberesebb növényzet mellett) 8-10 guppi. Csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak. Lehet vegyesen endler és szivárványos, ezernyi szín és formaváltozat létezik.


A #2 válaszoló (Slityu94) ajánlásai nem olyan rosszak viszont elég kompromisszumosak, határesetek. Szerintem ilyen kicsi helyre jobb csak egy halfajt rakni s abból többet. Társaknak inkább csigákat, esetleg garnélákat. A törpe szívóharcsa jó lenne de ha a Kérdező még nem tartott hasonló halat, kezdő, akkor nem ajánlott.

Illetve a sima neonokat nem ajánlom. Inkább minimum dupla akkora létszámban dupla akkora helyre, sokkal jobban mutatnak s nekik is jobb. Kérdező, ha esetleg mindenképp valamilyen “neonhalat” akarsz tartani akkor már inkább legyen hamis neonhal (Paracheirodon simulans) vagy esetleg zöld (Hemigrammus hyanuary). Az egyik fajt, kimondottan az ő igényeinek kialakítva. Persze ez akkor is igaz ha guppikat akarsz tartani.


Segítségnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2023. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!