Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért egy sarokban van az...

Miért egy sarokban van az összes neon? Onnan ki sem jönnek. Csak nincs valami bajuk?

Figyelt kérdés

Ma megvettem a halaimat,2 törpe szívóharcsát és 10 neont.

A harcsa aktív,már a akváriumba helyezés után tudta a dolgát,nekiállt nyalni az üveget .A neonok meg ki sem nagyon merészkednek a sarokból.


2010. okt. 6. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ismeretlen nekik a hely. adj nekik pár napot és majd meglátod feloldódnak
2010. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
így van:)
2010. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Még sose voltak halaim,elolvastam mindent amit bírtam , de ilyet nem .Akkor megnyugodtam.

2010. okt. 6. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
1-2 napig ne is etess, vagy csak keveset kínálj, mert ha meg vannak ilyedve, vagy nem ahoz a kajához vannak szokva, akkor nem eszik meg. Később már el fogják fogadni.
2010. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na későn olvastam a tanácsod:(Most adtam nekik kevés lemezes haltápot,a víz tetején úszik de ne jönnek fel érte csak azt eszik ami lepotyog.
2010. okt. 6. 19:22
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Szia. Sötét hátfallal, talajjal, úszó növényekkel, ill dús növényzettel, növelheted a biztonság érzetüket és a színeik is szebbek a sötétebb közegben.Érdemes egy kicsit lágyítani és savanyítani a vizet.Jó hatású egy kis tőzegkivonat a vízbe, elég, ha kicsit megszínezi.Hetente csinálj 20-30%-os vízcserét és nyers kajával is etess.Nagyon óvatosan bánj a kajával, ha még nem voltak halaid, ajánlanám , hogy kézből etess és csak morzsányit.Szánj rá egy órát és 20 percenként adj egy-egy csipetet, hogy lásd mennyi az a mennyiség, ami még elfogy maradék nélkül.Ezután ezt a mennyiséget, már bátran beteheted 2 részletben.Etetéskor kapcsold ki a szűrőt és ne felejtsd el visszakapcsolni.:D Én minden kezdőnek ajánlom a páncélosharcsákat, mert feleszik a talajról a felesleget.Ha elfér az akváriumban, te is vegyél pár db-ot, biztosan találsz köztük neked tetszőt.Ha kicsi az akvárium akkor a törpe páncélosharcsát válaszd.Ne félj, hamar megszokják a helyüket és elindul a kergetőzés:D
2010. okt. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt hogy érted hogy kézből etess?

Ma is szórtam egy picit nekik,és semmi.Csak a kavics közelébe tartózkodnak,bújkálnak a növények mögött.Lekapcsoltam a levegőztetőt is mégsem esznek:(Törpe szívóharcsa van az nem ilyen félénk .A sötét háttér megvan meg minden amit leírtál.Még a lámpát is lekapcsoltam,hátha jobban oldódnak.

2010. okt. 7. 10:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Az etetésükre tényleg figyelni kell, férgeket ne adj nekik,mert ők is férgesek lehetnek tőle. /olvastam/
2010. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
lemezes díszhaltáppal kínáltam őket
2010. okt. 7. 14:23
 10/13 anonim ***** válasza:
A halaknak is fel kell oldódni, megszokni az új környezetet, mint minden más élőlénynek. Ha éhesek lesznek, úgy is fognak enni.
2010. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!