Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 Literes garnis akvárium...

20 Literes garnis akvárium költségei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 20 literes garnélás akvárium all-in (jobb minőségű talaj, szűró, stb mennyibe kerülne?

Ha lehet, pl jobbfajta szűrő, világítás, talaj márkáját, típusát meg tudnátok adni?



2023. márc. 26. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire igényes növényeket szeretnél tartani.
2023. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl anubias, cryptocorne, valiznéria
2023. márc. 26. 18:02
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%
Sok mindentől függ, pl: MINDENT újul veszel az utolsó kavicsig? Vagy lesz közte használt/ DIY cucc? Na meg ha mindent boltból veszel sem mindegy miből milyen márka stb. Egy opti white üveg drágább mint a hagyományos, talajokból, szűrőkből, világításból is létezik rengeteg márka rengeteg árral. Szóval végső soron annyiba kerül amennyit rászánsz, meg lehet csinálni nagyon olcsón meg nagyon drágán is.
2023. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Low technek tervezem, ellenálló növényekkel. Minden új lesz, nem szeretném megvenni mindenből a legolcsóbb, ronda, kisteljesítményű f*st, olyan 40-50,000 ft-t vagyok hajlandó rászánni. Úgy tudom, a garnik kényesek a vízminőségre, az megfelel, hogy 2-3 hónapig járatom az akit nélkülük?

Egy pár link természetesen :D (ezeket néztem ki):

akva:

[link]

szűrő:

[link]

aljzat:

[link]

lámpa:

[link]

plusz a növények

2023. márc. 26. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Használt akvárium fillérekért van, sokszor komplett felszereléssel együtt. Láttam már újszerű állapotban lévő Dennerle kockát is a Marketplace-n.
2023. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Szerintem teljesen jó dolgokat néztél ki, működőképesnek ígérkezik a projekt.


“Úgy tudom, a garnik kényesek a vízminőségre, az megfelel, hogy 2-3 hónapig járatom az akit nélkülük?”


Ez kicsit olyan mintha ugyan ezt mondanád csak a garnéla szót cseréld ki halra. Oké, igaz, de milyen garnéla? Mert halakból sem mindegy ,hogy egy átlagos guppiról vagy diszkoszról beszélünk. Igen, mindkettőnek vannak igényei csak ugye amiben a guppi vígan elél abban a diszkosz simán elpusztul. Most elsősorban nem olyan dolgokra gondolok mint eltérő vízkeménység, inkább a nitrátszintre célzok. 2-3 hónap szerintem nem indokolt, ha minden rendben akkor 1 hónap is elég (ha meg nincs minden rendben akkor nem biztos ,hogy ér valamit plusz 1-2 hónap várakozás).

Azt tanácsolom állítsd össze az akvát, növényekkel-mindennel s majd egy hónap után meglátod hogy muzsikál. Ha stimmelnek a dolgok akkor jöhetnek a garnik. Talán annyit tudnék hozzátenni ,hogy biztonságosabb a csepegtetős módszerrel beszoktatni őket. Ha valamire akkor a hirtelen vízminőség változásra érzékenyebbek mint a halak, általában.

2023. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neocardinát gondoltam bele, esetleg red cherryt, és azokat az(énhülyenemtudommianevük) csíkosakat.
2023. márc. 28. 16:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!