Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két napja a két black mollym...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Két napja a két black mollym (egy hím és egy nőstény) sokat fekszik az akvárium alján a köveken. Étvágyuk jó, amikor feljönnek az akvárium tetejére, akkor mozgékonyak. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az egyik molly két napja került vissza a nagy medencébe, mert külön kezeltem, darakóros volt. De teljesen elmúltak róla a pöttyök. Mellettük van még 4 szifóm,2 algaevőm,2 házmester,3 guppi, és 6 neonhal az akváriumba, nekik semmi bajuk. A levegőztető, szűrő és fűtés megy állandóan, a víz 24-25 fok között ingadozik. Szerintetek mi lehet az, ami csak a két mollyt érinti? Stresszesek, mert a kezelés alatt külön voltak választva? Létezhet ilyen a halaknál?
2010. okt. 7. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, nálam mikor a halak alul fetrengtek, akkor hasvízkórosak voltak és 20db halból csak kettő élte túl. Pedig úgy tűnt a többiek is meggyógyultak és optimista voltam, de mégis meghaltak, csak idő kérdése volt, minden nap meghalt kb 3 halacska.
2010. okt. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! A hasvízkórnak kellene, hogy legyen tünete, ugye? Mármint úgy értem, hogy minimum duzzadt has. Náluk semmi ilyesmi nem látszik, sőt, a darakórt nemrég leküzdő molly még elég vékony is, az étvágya csak pár napja jött vissza. És persze, azért feltűnő ez az egész, mert csak a mollyk csinálják, a többiek nem.
2010. okt. 8. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Még a darakór hatása lehet, megviseli a halakat a betegség, a külön választás, ahogy mondtad, a stressz. Ha ők darakórosak voltak, akkor az egész akváriumot kezelni kell, mert ezek a paraziták ha egy halon jelentkeznek, az azt jelenti, hogy a medencében is vannak szabadon. Így vissza is fertőződhetnek, a többi hal is elkaphatja. Minden esetre csinálj részleges vízcserét, hogy minél jobbak legyenek a vízértékeid, etess jó minőségű fagyasztott kajával és szerintem kezeld le az egész akváriumot, nehogy visszafertőződjenek.
2010. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a megemelt hőmérséklet (mondjuk 26-27 C) és a víz sózása is segít legyőzni a betegséget, ha nem akarod vegyszerezni a vizet (helyesen). A mollyk kifejezetten örülnek a sónak (a többi halnak sem árt), ellenállóbbá teszi őket a betegséggel szemben a paraziták viszont nem bírják. 1 csapott evőkanál/10 liter víz, jódmentes sóból.
2010. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amikor a mollyt különvettem, Sera Costapurral a nagy akvárium is kezelve volt. A vízcsere megtörtént, vissza lett téve az aktív szén, és kaptak fishtamint, minden leírás szerint történt. Egyébként csak 1 mollym volt darás, ezért is furcsa, hogy ahogy visszakerült, mindkét molly ezt csinálja. Teljesen érthetetlen:-(
2010. okt. 8. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Körültekintő voltál és alapos, jó, hogy ilyenek is vannak, nem csak a "hány halat tarthatok egy befőttesüvegben?" kérdezők. Hagyj nekik pár napot, jobban kell lenniük, ha étvágyuk is van az jó jel. Viszont ha továbbra is bújkálnak és elkezdenek dörgölőzni, az azt jelenti, hogy minden igyekezet ellenére megmaradtak a paraziták.
2010. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Reménykedem:-)
2010. okt. 8. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!