Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv mindenkinek!Ma találtam...

Üdv mindenkinek!Ma találtam egy érdekes faágat.Beletehetem az akváriumba?De gondolom előtte kell csinálni vele valamit.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Én nem csinálnék vele semmit. Mielőtt elrohad a vízben, ráérsz akkor kivenni és újat betenni.
2023. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz, ne tedd be.
2023. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

Először is jó lenne tudni ,hogy milyen fa, egyáltalán betehető-e biztonságosan. Illetve friss vagy már száraz? Aztán mekkora? Ha túl vékony akkor nem fog sokáig tartani, pláne ha valamilyen puha fa.

Ha berakható meg minden oké akkor én csak letisztítanám kívül, esetleg leforráznám de nem főzném mert az nagyban csökkenti az élettartamát. Ha gondolod nem árt behelyezés előtt pár napig-hétig áztatni. Ez már csak azért is jó ,hogy megszívja magát, na meg ami ki tud ázni belőle az kiázik (persze vannak fák amik rengeteg csersavat s egyebet tartalmaznak ezért hónapokig is képesek színezni a vizet. Ez van akit zavarhat).

2023. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Köss rá egy követ és merítsd el egy tartályban. Minél mélyebben van annál előbb távozik a levegő. Tesztnek tegyél bele csigát, planktont, nehogy valami mérgező cserje féle legyen. Amikor már nem akar felemelkedni, nem festi a vizet, és élnek a tesztállatok mehet az akvába.
2023. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik fa alkalmas.

Például a tölgy vagy a bükk nagyon elsavasítja a vizet, a tiszafa meg mérgező.

De a legtöbb jó lesz. Nagyon jól használható a szőlőgyökér, fűzfa, éger. Folyóparton gyűjtött uszadékfák is jók tudnak lenni. Gyümölcsfák is szépek tudnak lenni, különösen a gyökeres részeik.


A nagyobb fajsúlyúak alkalmasabbak, könnyebben lent maradnak. Egy könnyű puhafát nehéz úgy lesúlyozni, hogy lent maradjon.


A kérgét érdemes eltávolítani, mert az hamar rohadni kezd. Drótkefe, flexbe fogott drótkorong sokat segít.

Ha mechanikusan lepucoltad, akkor főzd ki 2-3 váltott vízben 1-1 órát. Ezzel eltávolítod a kioldódó csersav, huminsav vagy egyéb színezőanyagok nagy részét. Meg sterilizálod is.

Ha nincs akkora fazekad amibe befér akkor legalább áztasd be 1-2 hétre. Vizet ilyenkor is érdemes cserélni.


Ha megvagy akkor mehet be. Arra számíts, hogy le kell valahogy súlyoznod. Viszont lehet, hogy pár hónap alatt úgy megszívja magát, hogy már lentmarad.


Ha természetesebb kinézetet szeretnél elérni, akkor érdemes forrásmohát, jávai mohát, anubiast, microsoriumot, vagy bármilyen fára növeszthető növényt telepíteni rá.

2023. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
75%
A halaktól is függ. Ha bomlástermékekben gazdag vízből származó halakról van szó, és az ág nem mérgező növényről származik, akkor esetleg betehető. A tiszta vízben honos halak el is pusztulhatnak, ha a fa elkezd bomlani a vízben. Nézz utána, hogy a halaid eredetileg milyen vízben honosak szerintem.
2023. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!