Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ívelt vagy az egyenes...

Az ívelt vagy az egyenes akvárium a jobb? Milyet érdemes venni? Egyáltalán van valami különbség vagy csak kinek melyik tetszik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 19:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezeket néztem ki:

[link]

[link]

Mit kell még venni hozzá? A halakon meg a dekoron kívül szóval alap dologra gondolok.

2010. okt. 8. 19:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából ízlés kérdése. Ha van egy szép nappali akkor oda lehet tetszetősebb lenne az ívelt akvárium..azok is szépek.Alap felszerelés: szűrő,világítás,fűtés.

2010. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a görbe nem olyan jó, mert torzít egy kicsit és néha hülyén néznek ki benne a halak. Nem a valódi képet adja vissza a halakról. Az egyenes jobb az nem torzít, viszont a görbe dizájnosabb, hát azt te döntsd el, hogy neked melyik tetszik jobban. :)


Az alap az, hogy kell bele venni egy szűrőt, legalább 1 kiló kavicsot, meg lehet mondjuk 1-2 vasfára rákötözni jávai mohát cérnával, mer az jól néz ki. És esetleg még és néhány anubiast. Az is strapabíró növényke.

De anubiast is rá lehet kötni vasfára, vagy akár egy ilyen tufa szerű szivacsosabb kőre is, és akkor az is szépen rágyökeredzik. Szóval ennek a növénynek nem kell külön föld, nem kell co2, meg semmi extra, ez csak a vízből veszi a tápanyagot és még ha a világítás kevés, akkor is ugyanúgy nő, szóval az anubias az egy jó növény, van belőle több féle is, kislevelű meg nagylevelű. A kislevelű nekem jobban tetszik, de végülis mindegy.


Aztán halak, és egy leszívócső, amivel a vizet tudod cserélni. Lehet ráragasztani egy öntapadós hőmérőt is, és akkor látod hány fok van benne. Ha 23 foknál hidegebb akkor érdemes berakni egy autómata fűtőt is, hogy ne fázzanak benne a halak. De nekem pl nincs fűtő, mert a lámpa is melegít valamennyit, az nálam pont elég.

2010. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. okt. 8. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja meg egy kis hálót is vegyél amivel a halakat tudod rakosgatni ha kell, és legyen 2db vödröd is (100Ft-os boltokban olcsó a vödör) és azt csak és kizárólag halazáshoz használd, nehogy valami vegyszer kerüljön a vízbe.
2010. okt. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!