Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi különbség van a greenaqua.h...

Mi különbség van a greenaqua.hu által árult (Green Aqua Opti-white ) akvárium és egy Eheim akvárium között? Megéri az ekkora árkülönbség?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Szinte 4x az árkülönbség..


2011. szept. 23. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztább, átlátszóbb az üveg, és a ragasztás is szebb.

No meg fotózni is jobban lehet ezt.


De amúgy teljesen felesleges.

2011. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy 4-es üvegvastagságnál tökmindegy milyen akvárium, azt még mindet jól lehet fotózni, de 6-os üvegnél, vagy annál vastagabbnál már nem mindegy.


Én csak egy ilyet vettem olcsón, 112 Literest 6700 Ft-ért, 6-os üveg, és meg vagyok elégedve vele. Stabil jó akvárium, az üveg szélei gyárilag le vannak csiszolva, a ragasztása is tök szép és az üvege is hibátlan, én nem hiszem, hogy kell ennél jobb.


[link]


Ilyet fotóztam rajta keresztül:

[link]

ez egy ilyen kicsi tengeri virágállat:

[link]


Egy drágább géppel lehet jobb képet is csinálni, de azért ez sem olyan rossz. Nem?

2011. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :)
2011. szept. 24. 02:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha belenézel egy üvegtáblába oldalról, akkor az zöld.

Az opti white meg teljesen átlátszó, nem torzítja a színeket. Ellenben hamarabb törik, mert a sima üvegben vannak olyan adalékanyagok, amitől kicsit(!) hajlékonyabb... viszont pont ettől zöldes.


Szerintem az égvilágon semmi jelentősége nincs, akkora különbség nincs közte. 1000-szer többet befolyásol a fénycsövek minősége és milyensége.

Ha mégis ragaszkodsz a tökéletes, és valóságos látványhoz, és olcsóbban akarod, azt úgy lehet megoldani, hogy veszel külön opti white üveget, és csak a frontüveget (a leglényegesebb) csináltatod meg abból, a többi meg lehet sima hagyományos üveg.

De ha nagy akváriumot akarsz, akkor egyébként is megéri ragasztatni.

2011. szept. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hbogy a greenaquanál rohadt drága minden.
2011. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

Fele/harmada áron már nagyon jó, vastag üvegű, szépen csiszolt és ragasztott akváriumokat lehet csináltatni normál zöld üvegből. Ami negyed ennyibe kerül, annál azért érdemes gyanakodni, hogy valami nem stimmel.


Az opti white egy luxuscikk az akvarisztikában, szerintem nem ad annyi pluszt amennyivel többe kerül. A greenaquában inkább szűrőket meg tápokat érdemes nézni, azok nagyon jó áron vannak náluk.

2011. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

OptiWhite akvárium és a hagyományos float uveg akvariumok kozott oriasi a kulonbseg latvanyban. De ezt csak akkor tudod kihasznalni, ha az akvariumod egyebkent megfeleloen karbantartott es szurt. A vized tiszta es nincs semmi olyan dolog, ami elszinezi a vizet (pl vasfa, tebang stb). Ebben az esetben az opti es a hagyomanyos uveg kozott latvanyban oriasi kulonbseg van. Ahogy fent is irtak kis uvegvastagsagnal ez nem olyan jelentos, de mar egy 60 literes akvariumnal mellbevago tud lenni a hatas.


Felesleges vagy nem? Sima halas akvariumhoz felesleges, mert a karbantartasok es igenyek is masok. Az opti elonye nem mutatkozna meg. De ha egy szep novenyest epitenel es megvan ra a keret, akkor erdemes gondolkodni rajta. A szintelen vizet gyakorlatilag nem latod es a halak mintha elotted lebegnenek a vizben. Minden sokkal tisztabb lesz, kozelebb kerul hozzad.


Erdemes megnezni szemelyesen a Green Aqua bemutatoteremben ott tobb ilyen is ki van allitva.

2012. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy 120x45x45centis optim van 10-es üvegből, és az a tapasztalatom, hogy ott a bolban sem tűnik ki annyira a különbség, mert nincs összehasonlítási alap. Akkor még én is azon filóztam, hogy kelle-e nekem egyáltalán ilyen? De aztán mégis mikor eladtam a 120x40x50-es akváriumomat, ami 8-as üvegből volt, ilyen optit vettem, és itt jött ki igazán a különbség, hogy mennyivel világosabb egy ilyen üvegből készült akvárium.
2018. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!