Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv.Szeretnék venni nagyobb...

Üdv.Szeretnék venni nagyobb akváriumot 285l-es akva van tervbe és gondoltam vennék bele vitorlás halat.Azok mellé milyen halat még tenni? És kb. mennyit?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 15. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 4 vitorlás kb 20 vörös neonnal, egy gibbicepssel és egy tucat corydorassal volt együtt 280 literben.

A neonokat féltettem az elején, de nem törődtek egymással egyáltalán.

2023. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Sok minden szóba jöhet. Ami kizárható: túl kistestű halak mert megeheti; csipkelődősek mert szétszedik a nagy uszonyait; territoriális halak, főleg azonos vízrétegben mert a vitik is territoriálisak; meg persze minden olyan is kilőve amivel nem egyeznek az igényeik.

Ami működhet: nagyobb (kb 5 cm s attól felfele) pontylazacok, corydoras-ok, vértesharcsák (ancik, plekók stb) stb, velük egy jó kis dél-amerikai biotóp-jellegű medence összehozható. Persze jók lehetnek más földrészről is halak ugyan ezeket a szempontokat figyelembe véve. Én jobban szeretem ha a konkrét folyó/ tó nem is de legalább minimum a kontinens megegyezik.

Kicsik szűkítsük a kört: mit szeretnél, mi az elképzelésed, milyen színvilágot szeretnél viszont látni?


Na meg ezeket is ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2023. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem max algázók, dániók.

Ha majd ivarérettek lesznek és ikráznak akkor aggresszívak lesznek. Nálam 500 literes dzsungelben volt 1 pár vitorlás, de amikor ikráztak kinyírták a neonhalakat is. Egyszer neki ütköztek és halott is volt a kis neon. Volt pillangó sügér pár is, azokat is bántották. Frenatust is.

A malabári dánióim voltak akik egy karcolást se szenvedtek, villám gyorsan úsztak. Hozzájuk se tudtak érni. Szerintem a dániók a legjobb választások.

2023. ápr. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, igen egy Viti nőstényekből álló kis kolóniánál nagyobb esélye van a neonoknak, bár ellenpélda is van.:D A vitorláshalakat nem lehet beskatulyázni "agresszivitásuk mértéke alapján", eddig még két egyforma viselkedésű hallal nem találkoztam közülük, pedig jó párral volt már dolgom. Én is a biotóp jelleg kialakítását szorgalmaznám, ez már egy mutatós akvárium érdemes lenne a célirányos tervezést megfontolni. Tény, hogy a dániók kevésbé kiszolgáltatottabb helyzetben vannak mint a neonok, viszont akkor a biotóp jelleg kilőve. A kérdezőn múlik milyen irányba kíván elmenni én egyenlőre nem ajánlok halak.
2023. ápr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálam etetéskor, amikor kis területre zsúfolódtak össze, a zebradániókat is elkapták.
2023. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mostani akváriumba neonhalak,tetrák meg páncélosharcsa van és egy beta meg külön. És úgy gondoltam h a mostani akvába tenném a betát meg a neonokat és a tervetett akváriumba mennének a tetrák.Es gondoltam melléjük vitorláshalat persze ha nem bántanák egymást
2023. ápr. 17. 12:35
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“És úgy gondoltam h a mostani akvába tenném a betát meg a neonokat”


Mármint sima neonhal? Azzal az a baj ,hogy hűvösebb vizet kedvel mint a betta :/

Ha jól értem most 2 akvád van s az egyikben van a betta külön. Miért akarod összerakni a neonokkal, nem maradhat ő külön?


“ és a tervetett akváriumba mennének a tetrák.Es gondoltam melléjük vitorláshalat persze ha nem bántanák egymást”


Gondolom fekete tetrára gondolsz, magyarban többnyire csak azt hívjuk tetrának. Ezt csak a félreértések elkerülése végett írom mert például az angolban kb minden pontylazac valamilyen “tetra”. S volt már olyan kérdés ahogy a kérdező csak annyit írt ,hogy tetra s valaki szóvá is tette mert kicsit félreérthető. Ahogy a neonhal is mert ugye van sokféle.

Egyébként ha jól emlékszem passzolnak a vitorlásokhoz, tarthatóak együtt.


Azt nehéz megjósolni ,hogy bántani fogják-e. Ahogy fentebb írták néha baromi harciasak s még az 500 literes dzsungelben is kinyírják a lakótársakat. De például nekem is voltak vitorlásaim pár alkalommal s szinte mindig nagyon békések voltak. Ikrázáskor azt a növényt védték amire ikráztak, de nem bántották/ ölték meg a többi halat csak arrább hessegették, s az még csak nem is olyan hatalmas helyen volt. Szóval ilyen is van, de alapjáraton egy territoriális sügérről beszélünk.

Javít a helyzeten ha a tetrák már megszokták az új helyet mire jönnek a vitorlások, plusz jó ha még nem ivarérettek szóval a tetrákkal együtt nőnek fel. Meg ugye a sok növény, tereptárgy is segít.


Ha ivarérett halakat veszel akkor szerintem jobb “magánszemélytől” venni mert ő biztosan meg tudja mondani ,hogy milyen a halak temperamentuma. A bolti halak már tényleg lutrik mert ott eleve egy nem túl komfortos közegben vannak s jellemzően nem telnek el hetek mire megveszik őket szóval még csak nem is igazán jönnek ki a territoriális viselkedések/ nem érzik magukénak a bolti akvát.

2023. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek!Igen fekete tetrára gondoltam és vörös neonhalak vannak.Azért szeretném összetenni a neonokat meg a betát mert ugye lesz ez a nagyobb akva és 3 akva már nehezen fér el,és most vacilálok hogy hogyan lehetne megoldani.Mert ha a fekete tetrák mehetnének a vitorlások mellé az ok,de az 54 literes akvába nem lennének el a neonok meg a beta?
2023. ápr. 17. 18:06
 9/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

54 literes remek egy bettának, viszont szűkös a vörös neonoknak (a simáknak is az lenne). Amúgy vörös neon már mehet betta mellé, pontosabban mondva jobban passzol mint a sima. Viszont nem lenne egyszerűbb a neonokat is átrakni az új nagyba, a vitikhez?

Egyébként mekkora a másik akvárium?

2023. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tedd a nagyba a tetrákat, neonokat és a fiatal vitorlás párt. Az esetek többségében békés halak. Az agresszivitás és a vérmes vadászösztön ritka de teljességgel nem kizárható tulajdonság. Az akvárium széleire telepíts széles és nagy levelű növényeket, hogy ikrázáskor ne az akvárium közepét védjék hanem valamelyik szélét, középre kellene valamilyen úszó növény pl tüskéshínár, a tetrák ott tartózkodnak leginkább, mármint középen és a felső zónában viszont az erős fényt nem szeretik. Vörös neont semmikép ne tarts 54 literes akváriumban az legyen a bettáé, jól mondja Teve.
2023. ápr. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!