Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 240 literes akváriumban...

P.Dominik02 kérdése:

240 literes akváriumban mennyi vitorláshalat tarthatok?Szeretnék mellé neoonhalakat,tetrákat,illetve gurámit és/vagy stendhalat..meglennének egymás mellett?

Figyelt kérdés

2022. szept. 6. 13:24
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem kb 2 pár vitorlás (azaz 4 hal, ugye 2-2) elmegy. Melléjük szép raj neon (gondolom vörös neonra gondoltál) meg tetra. Viszont gurámikkal kicsit necces. A korábbi 3 fajjal szép dél-amerikai jellegű akvárium kihozható, de ebből kilógnak a gurámik meg ők szintén hajlamosak territoriális lenni. Viszont a standhal-hal méginkább problémás. Ugyan személyesen nekem nem volt még, de úgy tudom nagyon harcias tud lenni. Én nem merném vitorlásokkal összerakni, aztán majd hátha jön valaki megnyugtató tapasztalattal. Szerintem inkább valami talajlakót keress, gondolok itt valamilyen corydoras harcsára, ancistrus/ egyéb algaevő fajok, ilyesmi. Rengeteg van belőlük.


De ha mindenképp gurámi és standhal közül akarsz választani akkor inkább gurámi, viszont akkor lehet jobb csak egy pár vitorlás és egy hárem gurámi. Sok növény kell s nem lesz baj. Egyébként milyen gurámira gondoltál? Mert én automatikusan kékre vagy esetleg gyöngyre.

2022. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha... Hát ez jó sok is, meg katyvasz is, ami olyan szempontból szerencsés, hogy könnyen felezhető.

Azért 240 liternek ennél komolyabb korlátai vannak.


Gurámi

Nagy zabagép, erősen terhelik a vizet, és a tapogatóik nem lennének biztonságban se a vitorlásoktól, se a neonoktól. Nem mondom, hogy biztos csipkednék, de megvan a kockázata. Ezen kívül se habitusban, se körülményekben nem illik ez az ázsiai hal, a sokkal mozgékonyabb dél-amerikaiakhoz.

Neon:

A kifejlett vitorlások szélsőséges esetben zsákmánynak is nézhetik. Hőmérséklet igényét tekintve, vitorlások mellé inkább a vörös neont ajánlanám, az méretre is nagyobb, az igényeik is jobban passzolnak.


Tetra

Nincs ilyen. Olyan van, hogy pontylazacokon belül tetra alakúak. Sok faj idetartozik. A fekete tetra az egyik legismertebb.

Ha viszont vitorlásokból akarsz 4-5 db-ot, és még aljzatlakókat is akarsz, akkor választanod kell , hogy vörös neont akarsz melléjük, vagy fekete tetrát.

Mivel mindkettőből kéne egy 8-10 fős raj, és a vitik és aljzatlakók mellé 2 ekkora raj már nem fér el.

"Stendhal"

Szintén nincs ilyen. Olyan van, hogy Marie-Henri Beyle, aki egy 19.sz-i író volt, álneve: Stendhal (sztendál). Leghíresebb regénye a Vörös és fekete, ezért utalnak erre a bicolor halra az író nevével, mert a hal is vörös, és fekete. Tehát helyesen, stendhal-hal.

Nagyon területvédő, csak 1-et rakhatsz a medencébe. Ráadásul látni is ritkán fogod, mert nappal rejtőzik, éjjel aktívabb.

Szintén ázsiai, mint a gurámi, de gyorsabb vizek lakója.

Vehemenciában se igazán passzol a lomha gurámikhoz.

Ez szintén nem biztos, hogy bántaná őket, pláne, mert a gurik inkább fent tanyáznak, de ez egyed függő is. Szóval szerencse dolga, milyen dilis halat fogsz ki.

Stendhal-t inkább szumival, meg dánióval tartanék, az egyik megvédi magát, a másik meg túl gyors, és csak a felső régióban van. Szerintem kockázatos összetenni gurámival.


Szóval én a helyedben eldönteném az irányt.

Ilyen nagy halból , mint viti, gurámi, stendhal 1 et választanék ki.

És azok mellé tennék vagy 2 rajhalat, vagy 1 rajt, meg 1-2 nagyobb testű halat.


Pl. dél-amerikai irány:

vitorlás,(4-5) vörös neon 8, fekete tetra 8.

vitorlás, 4-5, vörösneon 8-10 valami corydoras 6-8

Vitorlás 4-5 v.neon vagy f.tetra 8-10, valami 10-15 cm körülire növő L-es harcsa, 1, ha nagyobb fajta, 2, ha kisebb fajta.


Ázsiai irány

gurámik , (pontos fajtól függ mennyi, és ez meghatározza a többi létszámát is) békésebb razbórák, vagy dániók, alulra csík félék.

Vagy Stendha-hal, (alulra semmi más!) vízközt úszónak nagyobb márnák, esetleg dániók.

2022. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

...Még annyi, hogy ezeket a mennyiségeket a hozzá kalibrált szűrő mellé értettem, hogy működőképes lehet.

Véletlenül se valami szettes foshoz!!!

2022. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagy a katyvasz. Én jobb szeretem a biotópokat.


Vitorlás hal mellé nem tennék neont, mert megeheti. Én még a vörös neont sem tenném be hozzá.


A gurámik területvédők, megtéphetik a vitorlással egymást.


A stendhal pedig kifejezetten agresszív.


Ráadásul dél-amerikaiakat akarsz összetenni ázsiaival.


Ahogy fentebb írták, az irányt kéne eldöntened. Dél-Amerikai vagy Ázsiai vonal. És bármelyiket is választod, én inkább csak 2 fajban gondolkodnék. De nagyon max. 3.


A dél-amerikaiból én hanyagolnám egyébként a vitorlást, sok szempontból sem tartom előnyösnek. És akkor lehet egy nagyobb raj neon, és valami törpeharcsa raj alulra.


Ázsiaiban pedig ha nagyon ragaszkodsz a gurámi félékhez, akkor valami békésebb, nem csipkedős márna rajt melléjük.

2022. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1 pár. Ha ivarérettek lesznek, aggresszívabbá válnak a többi hallal szemben. Kinéznek maguknak egy sarkat, védik a területüket. Ha két pár lenne, le lenne foglalva az akvárium mindkét vége/sarka akkor a többi halnak alig maradna élettere.

Nekem 300 literben volt 1 pár, rendszeresen ikráztak. Malabári dániókkal, plekókkal elvoltak. A neonjaimat kinyírták, gurámik féltek tőlük, később voltak pillangó sügereim - azokat is bántották. Leginkább alsó szinten lévő halakkal vannak el, akik nincsennek nekik útban.

2022. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!