Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe karmosbékák etetésével...

Törpe karmosbékák etetésével kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Két hete vettem 4 db törpe karmosbékát. Csak ők vannak egy 20 literes akváriumban. A kereskedésben azt mondták, hogy eddig csak fagyasztott eledelt kaptak (szóval elvileg akkor ettek). Ezért vettem is fagyasztott tubifexet és artémiát. Az eladó azt mondta, hogy naponta adjak egy fél kockát. Úgy is tettem vagy három napig. De nem ettek semmit sem! A fagyasztott kaja lesüllyed a víz aljára és ott van. De ezek a békák szinte soha nem mennek le a víz aljára, mindig a víz felszínén lebegnek. Csak akkor süllyednek le, ha néha megijednek valamitől. Ezért aggódtam, hogy nem esznek. Vettem szárított vörös szúnyoglárvát, és az elmúlt másfél hétben azzal próbálkoztam, mert az fennmarad a víz tetején. És azt ímmel-ámmal, de eszegetik. Már ürüléket is felfedeztem, tehát esznek, meg néha látom is, hogy bekapnak egy-egy falatot. A kérdésem, szerintetek miért nem eszik a fagyasztottat, ha a kereskedésben is azt ették? Illetve így, ha most már mindig csak szárítottat adok, az jó lesz nekik? Tudom változatosan kéne, de hát nem eszik meg a fagyasztottat, olyan bambák, napokig ott hevert az aljzaton és csak a vizet piszkolta, ezért kiszedtem. Valami ötletetek van, vagy akkor jól ellesznek a szárított eleségen is ezentúl?
2010. okt. 9. 14:19
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, ezek képesek éhen halni 3cm-re a kajától, ha nagyobbak lesznek akkor már nincs ilyen gond velük.Nagyon félénkek, szeretika dús növényzetet.Az érdeklődésüket a mozgó élelmiszer fokozza, vegyél élő tubifexszet.Egy kicsit furcsállom, hogy nálad fenn lebegnek, az enyémek csak levegőért úsztak fel alkalmanként, többnyire a talajon, vagy egy talaj közeli levélen tanyáztak.Reszelhetsz nekik fagyasztott szívet és májat is.Ezeket és a tubit is, alaposan ki kell áztatni,mosni és amíg kicsik érdemes csipesszel etetni, ha nem találja a kaját.A tekergő tubifexet észre fogják venni, de csak pici kupacokban add, mer olyan bénák, hogy egyben benyelik és megfulladhatnak egy nagy kupac féregtől.Sok sikert.Nem hideg a víz?
2010. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A szobában 25 fok van tartósan, nincs bent nekik melegítő. Azt mondták, hogy 23-25 fok jó nekik. Én is furcsállom, hogy fent vannak. De mind a négyen. Szinte soha nem mennek le, csak ha megijednek! De mikor vettem őket, a kereskedésben is ugyanúgy fent lebegtek. Csak azon gondolkodtam, a kereskedésben hogy-hogy megették a fagyasztottat?! Azt hogy találták vajon meg? Nem értem nálam miért nem...:(
2010. okt. 9. 23:22
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Talán még szokatlan a hely.Később majd biztosan bátrabbak lesznek.Jó pár brekkencsem volt már, de mint írtam, nálam a talaj közelében tanyáztak és ott keresték a kaját is.Csak levegőért jöttek fel, aztán sipirc vissza a talajra.Szerintem nem baj, ha fent vannak, én legalább is nem hiszem, hogy ez gond lenne.Nálam is kb 25 fokos a vízben éltek.Nézd még az is előfordulhat, hogy nálam féltek a halaktól és azért maradtak alul. Bár amikor már elzavarták a halakat egy-egy jobb falattól, akkor sem tanyáztak a felszínen, pedig sok úszó növényem volt, dús gyökérzettel.Nem tudom, talán ír még valaki, akinél hasonló módon viselkednek mint nálad.Én mindig halakkal együtt tartottam őket, nincs másféle tapasztalatom.Az viszont biztosan állíthatom, hogy nagyon szerette mindegyik, az élő tubifexet és a vizibolhát.Ez utóbbit, már csak az élmény miatt is érdemes kipróbálnod egyszer, ne tudd meg micsoda vadászatokat rendeznek értük.Ha még nem tetted volna meg, feltétlenül tegyél tetőt az akváriumra mert kiugranak, megteszi egy szúnyogháló is.
2010. okt. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsod, akkor veszek nekik élőt, hátha azzal nagyobb sikerrel járok! Nincs tető sem, de akkor rakni fogok! Köszönöm szépen!
2010. okt. 10. 10:00
 5/5 Neonhal válasza:

Én is az élő vizibolhára szavazok! Szeretnek vadászni a karmoslábuak. Nálam csak vizibolhát ettek, és az elevenszülők kicsinyeit.

Érdemes megszemlélni - ha a víz tetején vannak - nincsenek-e felpuffadva, mert arra hajlamosak bizony. Állítólag ilyenkor tűvel fel kell szúrni a hasukat. (Én nem bírtam megcsinálni, ekkor hullott el az egyik.)

2010. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!