Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv.Tudnátok nekem tanácsolni...

Üdv.Tudnátok nekem tanácsolni belső szűrőt 285l akváriumhoz? Mert amiket találok az 250l-ig van.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 30. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy teljesítményű szűrő helyett használj két kisebbet,az akvárium két ellentétes oldalán.
2023. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ekkorához külső szűrőt használj.
2023. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mekkora lesz a külső.


(1-es, csak belsővel nehezen lehetne megszűrni, ha mégis, akkor a legnagyobból is kéne vagy 4 db, és az se az ellentétes oldalon, hogy egymás ellen dolgozzon.

2-es, külső nyilván kell, de csak külsővel csillagászati összeg lenne megszűrni, úgyis kell mellé belső)


Kérdező, csak remélni tudom, hogy ha már ekkora akváriumod van, akkor evidencia, hogy a biológiai szűrést külsővel kell megoldani, az meg hogy a belső, ami az áramlást generálja, milyen, meg hány darab, az egyéb körülményektől függ.

Pl. milyen, mekkora a külső, mennyi tereptárgy van, mennyire dús a növényzet, ragaszkodsz e valami márkához, stb.

A lényeg, hogy a külsőt, meg a belsőt, nem ugyanarra a célra tervezték, és csak belsővel csak kis aksikat lehet megszűrni. Persze nagyba is lehet tenni 3-4 belsőt....

2023. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mik a tervek? Mert mondjuk teszem azt egy el natural-szerűhöz elég lehet egy belső vagy powerhead ,hogy forgassa a vizet; de egy halas-növényest vagy egyenesen afrikai sügérest ne próbálj csak belsővel szűrni ekkora méretben.

Én nem tartanám hülyeségnek megfontolni egy alsó vagy oldalpolcos rendszert. Belsőből esetleg hatalmas karos szűrők jöhetnek szóba (láttam már olyannal megszűrt nagy aksit) de az ugye helyet foglal stb.

2023. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:
Külső szürő mindenképp kell ekkorához.
2023. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!