Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 60 literes...

Szeretnék egy 60 literes akváriumot indítani és a véleményeteket szeretném kikérni hogy ebben az összeállításban ez életképes lesz? Akvárium 60x30x35 15w led világítással, szűrő Eheim aquaball 130 belső, tetra 75w fűtő ez így megfelelő?

Figyelt kérdés
Talajnak egyszerű medenceszűrő homokot vagy kvarchomokot igénytelenebb növényekkel. Halaknak pedig 4 szivárványos guppit 4 plattit és 8 neont gondoltam (Csak hímet mindegyikből) Köszönöm a válaszokat előre is!

2022. jan. 31. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok a hal.
2022. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ami így hirtelen beugrik:

A világítás tényleg nem sok. Lumenben mennyi? Mert így kb durván 0.2 w/l ami nem sok, tényleg csak igénytelenebb növények maradnak meg (0,4-0,5 w/l lenne a közepes fényerő. Lumenben meg 20-40 lm/l).


A szűrő ha jól látom gyári ajánlása olyan 60 liter körüli. Megfelelhet.


Halak: na itt van egy kis galiba. Guppi-planni elevenszülő akik szeretik a középkemény vizet. Neon rajhal aki a lágyabb vizet szereti és a nagyobb teret. Neonokat kihagynám. A 4-4 hím guppi-platti még elmegy. Bár lehet alkatilag a szivárványos guppikhoz jobban passzolnak az endler guppik, te tudod.


Friss hasonló kérdés (ott írtam pár növényt is meg linkeltem jó oldalakat):

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2022. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!