Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbirná az akvárium ezt a hal...

Elbirná az akvárium ezt a hal terhelést ? Paraméterek ,technika lent . ?

Figyelt kérdés

Adot egy 400 literes akvárium

Szűrés 2 darab tetra ex 1500 plus szinte full szivacs szűréssel (gyári+tm30) kevés szén és kerámiagyűrű is van benne .

Dúsan tele van ültetve növényekkel (anubias,fodros levelű kehely, tócsagaz, cryptocoline stb)?

Lakói jelenleg :

-3 gyöngy gurámi

-4 márvány gurámi

-18 neonhal

-4 cory

-2 anci

-5 sziámi algaevő

A következő halakat fogadnám be:

-9 kongó lazac

-4 pakisztáni díszcsík

-3 fekete tetra

-2 torokátum harcsa

-1 szumi (tudom rajhal de jó ideje egyedül él (mentett)

-1 boeseman (szintén mint a szumi)

-1schubert márna

-1 indiai üvegharcsa

A mostani felállással a vízem kristálytiszta és tökéletesek a paraméterek .Algám régóta egyáltalán nincs.

Ha befogadom ezeket a halakat a biológiai rendszerem elfogja még bírni ?



2023. jún. 21. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, ha túl érdeklődő vagyok, mi történt? Ha az, amit sejtek, hogy barátod/ismid/rokonod akváriuma eltört, akkor 2-3-4 hétig simán, gyakoribb vízcserével. Picit off, én is mentettem halat, volt hogy az 54-esemben a normál 12 helyett 30 hal volt. Napi vízcserével kibírták.
2023. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen rendszeres vízcsere teljesen szétvágja a biológiai egyensúlyt . Pláne egy 54 literes akváriumnál.

Költözés miatt szünik meg az akvárium.

2023. jún. 22. 07:00
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A túl sok vízcsere miért vágná haza a szűrést? A baktériumok elsősorban nem a vízben vannak hanem főleg a szűrőközegben, talajban, tereptárgyak felületén stb. Szóval ha csak nem klóros vízzel vagy más keménységű/ hőmérsékletű vízzel cserélsz legfeljebb a halakat zavarhatja a sok matatás, s a növényeket ha ezzel ide-oda csapkodod a tápanyagokat.

De amúgy szükség lesz sűrűbb vízcserékre mert ez sok új hal egyszerre. Minden esetre rendszeresen teszteld a vizet s ne légy rest egy vízcserére ha nagyon emelkednek az értékek. Érzékenyebb példányokat simán megviselheti akár csak 15-20 ppm nitrát is, főleg ,hogy a szállítás s új hely miatt is stresszelni fognak.

2023. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A napi 20-30%-os vízcsere egy csapvízes akváriumnál hazavágja . Nem lenne ideje az új víznek beérni. Az lehet ,hogy az első 2 hétben heti 2 30% os vízcsere tényleg jó ötlet. Amúgy heti 1x cserélek 30% ott.
2023. jún. 22. 12:01
 5/9 Barnabas333 ***** válasza:
Szerintem elbírja még.
2023. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen, hogy befogadnám őket!


14 db arasznyi hal, (7 gurámi, 7 algázó, önmagában leterhel 350 liter vizet!)

Plusz 22 db 4 cm-es rajhal.

Miről beszélünk? Ez simán kimaxolja a 400 litert.

Senki kedvéért nem kockáztatnám a meglévő halaim életét, és a meglévő tökéletes egyensúly értékes meglétét!


A meglévő 11, aránylag kis testű aljzatlakóhoz raknál még hozzá 6-ot, amiből 2 db 20 cm-es, revier tartó hal,

plusz 10 db 10 cm-es halat, meg vagy 6 db 5 cm-eset.


Ekkora, és ilyen természetű halak, majdhogynem önmagukban igényelnek még egy 400 literes életteret!

Qrvagyorsan felejtsd el ezt az ötletet!

2023. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Barnabas333 ***** válasza:

6os nem tudom, hogy számol, de 1 cm hal 1 liter tudtommal, a 14 hal amit ír maximum 140-160 litert foglal le. Mondjuk nincsenek olyan halaim, lehet nagyobbak mint gondolom.

Látnátok mi van az én 160 literemben, mondjuk 14 kis halat most fogok tovább adni, mert én se szeretném túlzsúfolni.

2023. jún. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" 1 cm hal 1 liter tudtommal"


Hát ez érvényes kb. 4-5 cm-ig, utána meg exponenciálisan növekszik, nagyjából a testtömeg függvényében.


Tehát az is közrejátszik, milyen a hal testalkata.

Egy, kifejletten 6-8 cm-es halra, centinként simán lehet másfél-2 litert számolni, egy 10 centisre meg centinként 2, 2,5 litert.

Egy 12 centis halra, mint egy kisebb sügér, egy gurámi, zömökebb algázó, 3 liter / cm-rel szokás számolni.

De nem csak a centi számít, ahogy mondtam, egyrészt a testalkat is, pl egy sügér féle, egy gurámi, nagy test tömegű, és azt a testet fenn kell tartani, tehát sokat esznek sokat ürítenek, nagy a vízterhelésük.

Egy karcsú testű csíkféle hiába hosszú, a szervezete kalória igénye a testtömegével arányos, így máris megbukik a cm/l elv.

Egy pakisztáni csík nagyrészt algázó, így a végterméke kevésbé terheli a vizet, mint egy gurámié, ami mindenevő, ez szintén befolyásoló tényező.

Egy üvegharcsa alig eszi, hosszra hiába akkora, mint egy szumi, utóbbi 3-szor annyira terheli a vizet, mert egy hiperaktív az egy hiperaktív anyagcseréjű hal.

És akkor még ott van a terület tartás, rétegekre leosztva.

Egy gurámi nem fog az aljzaton helyet keresni magának, akkor se, ha az aljzat üres, ugyanígy egy torokátum se fog a gurik közt helyet keresni magának.

Ők, majdhogynem 2 dimenzióban mozognak. Meghatározott élettereken, rétegeken kell, hogy osztozkodjanak, és elférjenek. Innentől pedig értelmetlen literekről beszélni, a terület nagysága lesz a meghatározó, fent is, lent is! Hány négyzet centi, hány kisajátítható tereptárgy van, hány bujkáló van, stb...


De ha csak szigorúan a vízterhelést nézzük, ez a l/cm arány, akkor 1, ha a felnőtt méret 4, max. 5 cm.

Utána is lehet l/cm-rel számolni, (ha a vízterhelésre vagyunk kíváncsiak, és az agresszió, területtartás nem mérvadó), de nagyobb méretnél a szorzó 2,3,4 l /cm.

Ahogy mondtam, ez a testtömegtől, testalkattól, anyagcsere gyorsaságától, táplálék eredetétől (növényi/állati) is függ.


csak ezeket a paramétereket nehéz mérni. Ezért egyszerű a cm/l számítás, mert a cm-t aránylag egyszerű mérni, mert meg lehet saccolni mekkora egy hal.


De ahogy nő egy hal, úgy nőnek az egyenletben az ismeretlenek!!!!


(Egy nagy fehér cápát pl. képtelenség bármekkora mesterséges tartályban életben tartani, mert hozzátartozik a bioritmusához, hogy átússza a fél bolygót, tehát az életben maradásához pont egy Föld nevű bolygó óceánjai kellenek)

2023. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos a korrekt válaszod . Teljesen igazad van.
2023. jún. 25. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!