Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 5 literes beépített...

Adott egy 5 literes beépített Szűrös akvárium, bébi halak elkülönîtésére lett véve. Nincs benne melegítő, ilyen kevés viznél is kell melegítő ? Nincs neki hely se kialakítva

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 12:07
1 2 3
 1/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

Jobb lenne mihamarabb beszerezni egy minimum 20-30 literest vagy nagyobbat mert 5 liter kb semmire se elég. Igen, elvannak a kishalak egy darabig. De meg fognak nőni, nyilván fajtól függő mekkorára de semminek sem elég kevesebb mint 5 liter, még garnélázni sem egyszerű ekkora helyen. S ilyen kicsiként különösen ügyelni kell a vízminőségre ami viszont baromi borulékony ekkora helyen folyamatosan növő halakkal. Nagyon könnyen mindenféle fejlődési rendellenességeik lehetnek a magas elhalálozás mellett.

Vízmelegítő meg természetesen kell ,hogy ha a szoba hőmérséklete kevesebb mint amennyit a halak igényelnek. Illetve az sem szerencsés ha nagyon ingadozik mert ilyen kis víztömeg kb együtt hűl és melegszik a szoba levegőjével. Most nyáron inkább a túlmelegedés és az ezzel járó oxigénhiány az elsődleges veszélyforrás. Szóval ügyelj arra ,hogy legyen egy egészséges hullámzása a felszínnek, de ne csináljon nagy áramlást mert csak össze-vissza kavarná a kishalakat.

2023. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
Milyen az a szűrös akvárium? Beöltöztetted egy szűrbe?
2023. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1# van 60 literes akvárium de megeszik a “nagyok”, így muszáj elkülöníteni, pár darab újszülött molli, nem gondolnám hogy kicsi neki a hely. Kb addig nagyon nőni mint egy kisebb neon, aztán megy a többihez.

2# a kérdést sem értem.

2023. júl. 4. 12:50
 4/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

“van 60 literes akvárium de megeszik a “nagyok”, így muszáj elkülöníteni, pár darab újszülött molli, nem gondolnám hogy kicsi neki a hely. Kb addig nagyon nőni mint egy kisebb neon, aztán megy a többihez.”


Bocsi ,hogy ezt írom de a 60 liter hosszútávon szűkös molliknak. Azokat inkább kb 90-100 litertől érdemes tartani. Viszonylag nyugodt halak, de szép méreteket képesek elérni s sokkal jobban mutatnak plusz sokkal egészségesebb nekik is nagy akváriumban nagyobb létszámban.


Működő alternatívák lehetnek a plattik vagy guppik. Sok-sok növénnyel hátul, elől pedig hagyva úszóteret. Csak hímeket s akkor nem lesz gond a szaporulattal. Egy 60 literesbe szűréstől függően mehet legfeljebb 6-8. Ha esetleg endler guppit választanál abból kicsit több.


Tudom ,hogy nagy élmény a kicsik nevelgetése, de nagyon könnyen a fejedre nőhetnek. Ha csak nincs egy konkrét tenyésztési terved minden ahhoz szükséges felszereléssel és tudással úgy nem ajánlom ,hogy elkülönítsd a kicsiket. Inkább örülj neki ha megeszik mind mert rendszerint így is úgy is szinte mindig megmarad néhány. S mivel kb havonta szülnek ha csak egyetlen nősténynek egyetlen kicsinye marad életben az is 1 éven belül kb 11-12 új hal. S élnek azt hiszem 4-6 évig ami ugye havi csak 1 kishallal számolva kb 48-72 hal. S mivel nem csak egyet szülnek ezért ha már 2 marad életben akkor máris duplázódnak a számok s mindjárt 100 felett járunk. Aztán a kicsik is ivarérettek lesznek pár hónapon belül s velük is kezdődik minden elölről. Elajándékozni is nehéz mert szinte senkinek sem kellenek pont a szaporaságuk miatt. Szóval amíg lehet vedd elejét a dolognak s előzd meg a későbbi problémákat.

2023. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

3: Tudod, van az a szó, hogz szűr(ruhadarab), meg hogy szűrő.

Ha szűrő van az akváriumon, akkor az szűrős. Ha szűr van rajta, akkor szűrös.

2023. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5# anyám borogass, félre ír az ember valamit és egyből azon megy az okoskodás.

Jézus..

Örülök hogy ennyi időd van, illetve hogy te mindig tökéletesen csinálsz mindent. 🥰🥲🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😭

2023. júl. 4. 16:14
 7/23 A kérdező kommentje:

Jajj kimaradt 5# hogy az HOGY NEM PEDIG HOGZ

Haha agyf*sz

2023. júl. 4. 16:15
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csak tudod a z és y bizonyos tastatúrákon indokolható elütéssel, mert angol kiosztánál pont ez a kettő helyet cserél.


Az ö és ő-re ha nem imerek ilyen tasztatúrát.


De én kérek elnézést, miután a "Szűrös" ebben a formában tulajdonnév és nem melléknév, én voltam figyelmetlen. Nem ismerek ilyen márkájú terméket, az én hibám.


P.S.:

Nem "Nincs neki hely se " hanem "Nincs neki hely sem".


De tudom, tudom. Itt a te billentyűzeteden az "m" mellett van a "semmi" billentyű. :)))


Apropó félreír, egy szó. Onnan tudod megjegyezni, hogy értelmetlen az, hogy:

-Hová ír?

-Félre.

Ehelyett:

-Mit csinál?

-Félreír.


Ugye milyen értelmetlen az első?

2023. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ja és annyi agyad ugye nincs, hogy mondjuk a telefon billentyűzet kijavít szavakat és ha mondjuk utólag nem nézi át az ember akkor úgy marad? Olvasd már vissza a saját szöveged mennyi hiba van benne te bánat lélek.

Vagy tudod mit ? Menj inkább haza oszt pattogj ott, mert itt a kutyát nem érdekli hogy te mit magyarázol. Valószínű mondjuk otthon se azért itt dumálsz 😂

2023. júl. 5. 07:57
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

Nekem még mindig csak elütéseim vannak. Látom neked a vesszők sem mennek. :D


Azt bírom a legjobban, amikor a magadfajta elkezd hörögni, hogy emnnyire nem érdekli ami írnak.

Csak akkor minek a hörgés? :)

2023. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!