Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon sokat sz*rnak a halak…...

Nagyon sokat sz*rnak a halak… lehet túl etetem oket ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Igen, de a rossz minőségű tápoktól is sokat sz4rnak

(panzi, invital stb olcsóságok)

2023. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1első, lehet én is azért járok sokat wc-re mert mekit eszem meg hasonló szarokat?
2023. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor mit tegyek ? Milyet vegyek? Mennyit adjak nekik hogy ne legyen sok?

6 neon, 5 molli, 2 páncélos harcsa, 2 kicsi lazac fele , 1 alganyalo, 1 kicsi harcsa fele van benne.

Egy kávés kanál ? Vagy hogy?

Illetve napi 1x ?

2023. júl. 6. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha túl eteted őket meg is halhatnak
2023. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Napi 1x. A kávéskanálnyi sok lenne. Egy csipetnyit elég adni. Annyit, amennyit pár perc alatt megesznek. Ne rohadjon a kaja az akvárium alján.

Az ancinak bedobsz este a világítás lekapcsolása után 1 alga tablettát és akkor biztosan eszik ő is.

Egy héten egy napot nyugodtan ki is hagyhatsz.


Jó tápok pl Hikari, dennerle, jbl

Olcsó, és jó; fine fish food tápok ( [link]

2023. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az jól leírták ,hogy mennyit adj stb. Én azt tudom tanácsolni ,hogy a tápok mellett kapjanak “rendes” kaját is mint például élő vagy fagyasztott fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, cyclops, vízibolha stb. A vörös szúnyoglárva és tubifex ha lehet kerülendő.

Illetve zöldeket mint puhára főtt/ forrázott spenót, saláta, uborka, cukkini, sárgarépa, tök és dinnye héja stb.


Viszont engem az összeállítás jobban zavar. Sokféle hal, fajonként elég minimális létszámmal. Jó, nem a legvészesebb de rengeteget számít ,hogy mekkora helyen vannak milyen felszereléssel stb. Szóval mekkora az akvárium, milyen szűrés, növényzet, víz stb?


Nagyvonalakban:

Neonhal: lágyabb vagy legfeljebb közepesen kemény, kissé hűvösebb (~24 fok) vizet kedvelő pontylazac. Rajban érzi jól magát ezért a minimum inkább 8-12, a 6 nagyon az alja. Hosszú, legalább 80 cm-es úszóteret igényel ezért standard méretekből a 60-80 körül literesek helyett jobb nekik a 100-120-… literesek.


Molly: nagyobb testű elevenszülő, szereti a keményebb, esetleg enyhén sózott melegebb (~26 fok) vizet. 5 nagyjából elég, de ez szintén kissé minimum. Kb 90-100 litertől tartható. Náluk plusz kérdés ,hogy vegyesesen vannak vagy egynemű mind.


Páncélosharcsa: a corydoras-ok is csapatban/ rajban érzik jól magukat, 6-8 a minimum. Rendszerint ők is a lágyabb vagy közepesen kemény vizet kedvelik. A gyakoribb fajokból a nagyobbak (pl: foltos, kékpajzsos, narancsúszójú) kb 80 litertől tarthatóak, a kisebbek (pl: panda) mehet már 60 litertől is.


“2 kicsi lazacféle”: nem tudom mi lehet de szinte biztos ,hogy az is lágyabb vizet kedvelő rajhal lesz.


Alganyaló: gondolom anci/ ancistrus/ közönséges algaevő. Kb 100 litertől tartható hasonló vízben mint a neonok és cory-k, elvan magában is.


“1 kicsi harcsaféle”: ha nem cory akkor esetleg torokátum? Ha az akkor ők is csapatosak és nagyra nőnek, 150-200 literbe valók.

2023. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!