Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még 1 hete sincs hogy vettem...

Még 1 hete sincs hogy vettem 2db. vitorláshalat. Az előző 1-1.5 napban nem is volt semmi baj velük, hanem most vagy 2 napja nem akarnak enni. Feljönnek a víz felszínére, de csak megnézik a kaját és rögtön el is mennek onnan. Miért van ez? Betegek?

Figyelt kérdés
Etetem őket vmi lemezes sárga zacskós kajával+szunyográlvával lehet hogy ez a baj? De viszont levegőztető és vízszűrő sincs nekik, lehet hogy ez is besegít abba hogy nem esznek! Nem akarom hogy meghaljanak :S!
2010. okt. 13. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium?

50%-os vízcsere és sürgősen vegyél szűrőt!

Milyen szúnyoglárva? (élő, fagyasztott, szárított)

2010. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Úristen, no comment. Se levegőztető se szűrő? Ne csodálkozz, ha elpusztulnak!
2010. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abba besegít... Ha nem akarod, hogy meghaljanak akkor először teremtsd meg az ALAPszükségleteiket (a minimumot). Ehhez szükséged van egy 100 literes akváriumra, szűrőre, vízmelegítőre, beállt vízre, növényekre. Ez után jöhetnek a halak, majd ez után az etetés.


Amit még megtehetsz, hogy 50 % vízcsere, mint írták, de minimum 12 órán át állott vízzel, holnap pedig szűrő vásárlás... De valószínűleg már késő.

2010. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát vagy 8-9 literes pontosan nem nagyon tudom de kb. annyi.!!!Szárított szunyoglárvával etetem őket!!!De akkor már nekik tényleg késő?:S!!!Mivel hogy azért raktam még őket ilyen kicsibe, mert 1: ez volt a leghamarabban elérhető, 2:azt hittem hogy mivel kicsik így nem ígényelnek nagy helyet!!!De látom hogy akkor jó nagyot tévedtem, köszönöm a segítségeteket!!!!
2010. okt. 14. 20:02
 5/6 A kérdező kommentje:
U.Í.: természetesen kicseréltem volna az akváriumukat egy nagyobbra ha láttam volna hogy kezdenek növekedni!!!
2010. okt. 14. 20:03
 6/6 kzs ***** válasza:

Teljesen egyetértek Murr-ral.

Ő azt írta, hogy 100 literes akvárium kell. Való igaz, de csupán a jobb érthetőség kedvéért pontosítanám: MINIMUM 100 literes akvárium kell (mivel azonban társas halak, több halnak - értsd: több vitorláshalnak - értelemszerűen ennél is nagyobb akvárium kell).

Szűrő és a levegőztető elengedhetetlen, ezek nélkül nem lesz jó.

2010. okt. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!