Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor nagy a szűrőben az...

Mikor nagy a szűrőben az áramlás, ha nagyobb a W szám, vagy a l/h? Van egy 3 wos szűrő 350 l/h és gyenge.

Figyelt kérdés

Van egy 5 wos amit kinézetem, nagyobb a l/h de nem tudom nem hoz e hasonlóan gyenge áramlást. 50 l akva.

Halk szűrőt keresek hálószobába.


2023. aug. 11. 06:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Segítene, ha nem általánosságban beszélnél, fél információkat, hanem belinkelnéd a mostani szűrődet, a kinézett szűrőt, meg mondanál pár szót az aksiról, konkrétan mennyi, és milyen halak vannak benne.
2023. aug. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Figyu már, egyszerű kérdés volt, általánosságban kérdeztem.
2023. aug. 11. 06:53
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Figyu már, ha nem értesz valamihez, pl. az autódhoz, kérdezel valamit egy szerelőtől, aminek a megválaszolásához 15-ször több infó kell, akkor azt is elhajtod a p1csába?


Oké, akkor van rá nem is 1, hanem 3 egyszerű válaszom, általánosságban:

Mindkettő. Nem (csak) ezen múlik. Más befolyásoló tényezők is vannak.


Szép napot!

2023. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor a szerelőnek nem írom le a ruháját és mit evett reggelire, hanem a fontos dolgokat irom le. Írtam hogy 50 literes az aksi, pár kis hal van benne, élő növényekkel, tök átlagos.
2023. aug. 11. 07:05
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Rendben, akkor ott van rá a válasz, az is tök átlagos! Remélem, sokat segített!
2023. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A tetra ex500 külső szűrő pl 5,5 w de 910 l/h. A w szám nem sokkal nagyobb, a teljesítmény viszont sokkal.
2023. aug. 11. 07:13
 7/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem ezt venném, csak példa volt.
2023. aug. 11. 07:28
 8/21 A kérdező kommentje:
5ös nem is válaszoltál a kérdésre, nem tudom miért kell teleoffolnod a kérdéseket, mehetsz is innen.
2023. aug. 11. 07:40
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Általánosságban mindegy, ha valós a l/h érték, akkor esetedben az 5w-osnak lesz nagyobb vízhozama. VISZONT, nem mindegy pl. a mélység, amilyen mélyre a víz alá meríted, vagy külső szűrő esetén amilyen mélyről a vizet szívja. Minél nagyobb a teljesítménye a szűrőnek, annál erősebb a motor, ami azt jelenti, hogy a nagyobb teljesítményű mélyebb elhelyezés esetén is tudja vagy közel tudja a l/h értéket, mert a motorra nehezedő vízoszlop nyomását a magasabb teljesítményű könnyebben ellensúlyozza, míg a kisebb nem.


De ez függ még pár dologtól, hogy pl. áttételes-e, meg stb., de általánosságban amit leírtam.


Szóval lehet hogy a kisebb teljesítményű 20 cm mélyen már küszködik, és már nem tudja elérni azt a vízhozamot, míg a nagyobbat lehet, hogy akár 1 méter mélyre rakhatod, akkor is fogja tudni.

Tehát a vízhozam értékek leginkább arra vonatkozik, amikor éppen csak benne van a vízben. Ahogy viszed lejjebb, a wattoknak van jelentőségük mint írtam.

2023. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
A liter/óra (l/h) adja meg szerintem az áramlás sebességét.
2023. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!