Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete halak a tóban, milyen...

Fekete halak a tóban, milyen halak lehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2021-ben koi pontyokat és különféle uszonyú aranyhalakat vásároltam. Idén 40-50 kishal lett a kerti tóban, zöme fekete, 1 tucat pedig fekete, de narancs foltokkal. Ez mind aranyhal lenne? Amennyiben

igen, változik majd a színük? Érdemes lenne a haltápot kívül vitamint is vásárolnom? Válaszukat előre is köszönöm.



2023. aug. 14. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Ebihal nem lehet?
2023. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhalakat szín- és alakváltozatait külön szokták tenyészteni.

Ha te csak úgy összetetted őket, és összeívtak, akkor abból bármi lehet. Bármilyen szín, bármilyen úszó- v alakváltozat.

Majd az idő megmondja.

De ha más halat nem tettél bele, akkor vagy mindenféle keverék aranyhal, vagy igen, lehet ebihal is, bár ahhoz már kicsit késő van, de nem lehetetlen.

2023. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, az ebihalat kizárnám az uszonyok jól láthatóak.

Feltoltottem egy képet, hátha segít a beazonosításban.

[link]


A képet megtekintő legyen kedves a linkben a "k1p" részt átírni "kep"-re, csakis így tudtam belinkelni. Köszönöm

2023. aug. 14. 22:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most jut eszembe a fent leírt halak mellett, arany compókat is vettem 1-2 példányt.
2023. aug. 14. 22:06
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt nem tudom ,hogy a compó képes-e kereszteződni az aranyhallal vagy a koi ponttyal, viszont amennyire tudom az aranyhal és koi képes egymással. Nem állítom ,hogy a kishalak mind hibridek, de van rá esély ,hogy van olyan is köztük.


Valószínüleg azért nagyrészt feketék (már ha már elég idősek ahhoz ,hogy rendesen beszínesedjenek, azt hiszem a hibrideknek és a sima koiknak legalább 2 hónap kell) mert egyrészt a feltűnő színűeket hamarább észrevették a nagyok s megehették.

Másrészt a világos színek jellemzően recesszíven öröklődnek, míg a sötét színek dominánsan. Ezért ha összeív két különböző színű hal akkor az utódok nagyjában egyikük színezete sem tud kifejeződni, helyette kifejeződik a domináns sötét amit jó eséllyel mindkét szülő hordoz (vagy legalább is az egyik).

2023. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a részletes választ:)
2023. aug. 15. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!