Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 450l juwel ivelt akvárium...

450l juwel ivelt akvárium alatt a butor vizet kapott a külső szürő szivárgása miatt!Gondot okozhat-e a tovabbiakban vagy cserelni kell a szekrényt?

Figyelt kérdés

#Akvárium szekrény
2023. aug. 19. 15:05
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Ez a kár mértékétől függ. Első dolog a mentesítés, alapos szárítás, hajszárítóval is, mivel ez egy versenyfutás az idővel, vagy pontosabban a felszívódással.
2023. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem volt dolgom a konkrét bútorral szóval nem tudom mennyire ellenálló. Remélem azért egy kis víztől nem megy tönkre (ha sok víz volt az megint más).

Tehermentesítsd s alaposan szárítsd ki.


Viszont rendszerint nem azonnal egyszer csak szétesnek. Először vetemedni kezdenek. Szóval ha kezded jelét látni vetemedésnek, deformálódásnak akkor mihamarabb cselekedni kell (enyhébb esetben extra merevítések beépítése, súlyosabb esetben bútorcsere).

2023. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Fél tonnával terhelsz fa bútort?Ez csak szerintem őrültség?
2023. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jóval több mint fél tonna, a talaj, kövek és egyéb berendezések nagyon nehezek.
2023. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valamennyi felszivódott a butor aljánál mert elengedte a ragasztás a butort!Kb 5 cm hosszan!Egy max 2l vizet szedtem össze az egyik sarkából ahol a szürő kivezetése volt!Gyári butor gyári akvárium!
2023. aug. 19. 20:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ötszáz kilós tömeghez a fa bútor nem elég.Hegesztett zártszelvény vízszintezve,és azt beburkolni bútorlappal.
2023. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A gyártó szerint max teherbírása 1200kg. Én mondjuk osztom azok véleményét akik biztosra mennek és ekkora súlyt nem bíznának bútorlapokra de fogadjuk el, hogy gyártó biztosan tesztelte. Megnéztem és elég jól megerősíthető úgy, hogy minden merevítés takarva maradjon. Szerintem ha kiszárad és vízálló faragasztóval megerősíted az elengedett rész nem kell lecserélni, én merevítést azért tennék még bele, mondjuk új korában is valószínűleg így jártam volna el. A szűrőt nem szabad közvetlen a bútorra tenni, nálam is egy nagyobb lavór van alatta az ilyen esetek elkerülése végett, valamint a fa tartórészeket vízlepergető faápolóval kezeltem. A bútorlapok összeillesztéseinél legalább alul, szilikonos akváriumragasztóval tömítsd el az életet ,hogy a víz ne tudjon beszivárogni a bútorlapba.
2023. aug. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!