Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora fénycső kell rá?

Mekkora fénycső kell rá?

Figyelt kérdés
200l -s aksi(100x40x50) , Mekkora lámpa garnitúra kell rá? (hogy be világítsa az egészet és a növények is nőjenek normálisan , ha lehet ne olyat írjatok amit kompletten lehet venni állatkereskedésekben .) Ebbe bele értem a fénycsövet meg a többi ketyerét , mert én egyáltalán nem értek a lámpákhoz.
2010. okt. 16. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, hogy az alapkérdésre válaszoljak, mondjuk 2 db 36 wattos fénycső simán elfér rajta. Viszont nem mindegy, hogy milyen, rengeteg fénycső van a piacon, a legtöbb nem felel meg akvarisztikai célokra. A színmelegség a legfontosabb kritérium, 6-7000 K az általános, én ilyet használok. A nagy növényesek szoktak más értékekkel rendelkezőt is használni, például több kék vagy több vörös összetevő, ezekhez én sem értek annyira. Lényeg a lényegben, hogy daylight csövet keress, ami a természetes fényt utánozza spektrumban (6-7000K).

Barkácsolásnak is rengeteg módja van, ha nem értesz hozzá, akkor úgyis be kell menned egy villamossági üzletbe, ott pedig segítenek, hogy mi kell neked: T8 vagy T5 előtét, páramentes foglalat, fényterelő/armatúra.

Kapsz olyat is, ami össze van állítva, csak fénycső kell bele. Én 10 boltban jártam, 1 kivételével mindenhol ufóként néztek rám, hogy mit magyarázok én növényekről, meg 6-7000 Kelvinről, tehát nem lesz egyszerű dolgod.

Viszont itt szétnézhetsz:

[link]

2010. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké! köszi ;)
2010. okt. 17. 08:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, hogy akarsz-e barkácsolni...

Ha igen, akkor két irány van: T5 és T8

Előbbi drágább, de már nem vészes a különbség.

T5-ből 39W-os, T8-ból 30W-os a megfelelő méret.

Minimum 2, de 4 cső is mehet bele. 4-nél már számít a méret, ezért itt lehet, hogy csak a T5-ös a jó megoldás.

Minden attól függ, hogy mennyi növényt szeretnél bele.

Előtét, vezeték, foglalat, fénycső. Ennyi.

2010. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ha T5ből veszek 2őt + a kellékei , akkor kb mennyiből jön ki?
2010. okt. 17. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!